V piatom kole Corgoň ligy zavítali futbalisti Dukly Banská Bystrica do Nitry, ktorá mala po štyroch kolách na konte rovnako sedem bodov, ako hráči zo stredu Slovenska.

FC Nitra – Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 36. Seydouba – 26. Brašeň. Rozhodoval: Chmura; ŽK: Ferenčík, Hlinka, Brašeň (všetci Dukla). Stretnutie v Nitre sledovalo 970 divákov.

Zostava FC Nitra: Chudý – Szabó, Struhár, Kolmokov, Mičic, Šimončič, Čery (79. Boszorád), Gajdoš (90. F. Moravčík), Soumah, Cleber (77. Kroupa), Šimonek

Zostava Dukly Banská Bystrica: Boroš – Turňa, Poljovka, Chrapan, Hučko, Hlinka, Gyömbér, Brašeň (90. Pančík), Augustín (54. Slančík), Rejdovian, Ferenčík (72. Laksík).

Oko futbalových divákov v Nitre v sobotu večer zaplakalo. Oba celky vstúpili do zápasu akoby s remízovými ambíciami a spravidla takmer každý útok domácich či červeno-bielych sprevádzali nepresnosti a z medzi šestnástkového futbalu góly padajú len ťažko. Snáď najsvetlejší moment zápasu, minimálne z pohľadu Banskobystričanov, prišiel v 26. minúte po rohu Radoslava Augustína sa síce v šestnástke nedokázal presadiť nik, ale pred ňu si nabehol Jakub Brašeň, ktorý prekonal Chudého. Už o desať minút však bolo vyrovnané, keď sa po nahrávke Šimoneka presadil Seydouba Soumah.

Zápas v Nitre naplno poukázal aj na najpálčivejší problém Dukly v kvalite útoku, ktorý sa tím zo Štiavničiek snažil pred sezónou vyriešiť príchodom mladého reprezentačného útočníka Milana Ferenčíka, ktorý síce dokázal presadiť v domácom zápase s Trenčínom, lenže v Ružomberku si privodil svalové zranenie, v uplynulom zápase so Zlatými Moravcami nehral a v Nitre sa svojimi ofsajdovými šancami a dvoma propagačnými strelami veľmi nevyznamenal. V 75. minúte sa potom prebojoval do šestnástky Slančík, pokúsil sa sám tiesnený vystreliť, s čím brankár Chudý nemal veľa práce. Ako by situácia dopadla, keby radšej nahral na opačnú stranu šestnástky uvoľnenému Rejdovianovi, pred ktorým bola prázdna brána, si už možno len domýšľať. Trestať potom mohol v 82. minúte opäť Soumah, ktorý sa stredom pretlačil cez červeno-bielu líniu, lenže vystrelil len priamo na Boroša. A ten istý hráč ešte v nadstavenom čase narobil prácu obrane Dukly, keď bod zachraňoval Peter Chrappan.