Napriek kvalitnej zimnej príprave a novým posilám, cestovala Dukla pod Dubeň v roli absolútneho outsidera zápasu. Jeho priebeh ale ukázal, že s červeno-bielymi bude na jar treba počítať.

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 53. Vrána. ŽK: 84. Mravec, 90. Guba. Stretnutie sledovalo 2 215 divákov.

Zostava MŠK Žilina: Dúbravka – Angelovič, Akakpo, Piaček (46. Mravec), Nunes – Pečovský, Paur (58. Bello) – Barčík, Škvarka, Pich (58. Majtán) – Guba.

Zostava Dukly Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Adámik, Teixeira – Turňa, Brašeň (90.+ Šovčík), Hlinka, Hučko, Pančík (63. Ľupták) – Peňaška, Vrána (69. Slančík).

mskzilinaAj keď boli od úvodu stretnutia aktívnejší domáci hráči, prvú veľkú šancu zápasu mal na kopačkách skúsený stredopoliar Tomáš Hučko, ktorého meno sa v zime spomínalo práve v súvislosti s odchodom pod Dubeň. Z asi dvadsiatich metrov vystrelil na Dúbravku, ktorý len ťažko vytiahol loptu na roh žrde svojej bránky. Aj keď domáci tlačili viac, Dukla postupne dokázala najmä svojou kvalitnou defenzívnou a stredovou hrou vygumovať akékoľvek šance Žiliny. Príležitosti domácich tak končili v pomerne veľkej vzdialenosti, z akej sa nepresadil ani kapitán domácich Miroslav Barčík v závere prvého polčasu.

Aj v druhej časti hry pokračovala Dukla vo svojej efektívnej pressingovej hre, ktorou tlmila možnosti domácich. Ba čo viac, jej nová posila z Karvinej Pavel Vrána, otvoril v 53. minúte skóre stretnutia, keď za Dúbravku dorážal loptu, ktorú predtým na do šestnástky strieľal Tomáš Hučko a usmernil Michal Peňaška. Tento moment síce opätovne osmelil zverencov Štefana Tarkoviča, lenže nezaháľala ani Dukla. Aktívny Vrána v 68. minúte uvoľnil Brašeňa, ale ten napokon netrafil bránku. Žilina si s hrou pripravenej Dukly nevedela rady, snažila sa dlhšie držať loptu na svojich kopačkách, ale hráči zo Štiavničiek hrozili z brejkových situácií. Slančíkov nábeh v 84. minúte nedovolene zastavil Mravec, lenže Hučko nariadenú penaltu nepremenil, a tak domáci mohli vystupňovať svoj tlak. Hrnčárovi zverenci už zbytok zápasu ustáli a odniesli si zo severu Slovenska zaslúžené víťazstvo.

Víťazstvom Dukla poskočila na ôsme miesto v tabuľke a v piatok 8. marca na Štiavničkách o 17.00 h privíta Spartak Trnava.