Jarnú časť Corgoň ligy odštartovali zverenci Štefana Zaťka v Trenčíne, kde sa na umelej tráve presadila napríklad aj nová posila červeno-bielych Martin Matúš.

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 2:2 (1:2)

Góly: 20., 55. Peltier – 19. Hlinka, 39. M. Matúš; ŽK: – 34. Gyömbér, 44. Turňa, 44. M. Pančík, 84. T. Hučko; Stretnutie sledovalo 2223 divákov.

Zostava AS Trenčín: Volešák – Godál, Kleščík, Ševela, Holúbek – V. Horváth (72. Lobotka) – Peltier (83. Mazan), Salinas, Štefánik, Hlohovský – Depetris.

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Gyömbér, Vajda, Hučko – Hlinka, Považanec (78. Ľupták) – Pančík, Augustín (67. Laksík), Brašeň – M. Matúš (86. Kuzma).

Prvé šance zápasu mali domáci hráči už v siedmej minúte, keď najskôr Belica preveril Salinas a neskôr aj Peltier. Skóre stretnutia však otváral hlavou defenzívny záložník Dukly Marek Hlinka, keď Volešáka prekonal v 19. minúte. Už o pár desiatok sekúnd však po Hlohovského centri vyrovnával Peltier. Domáci ožili a skúsený gólman hostí Belic mal plné ruky práce. V 39. minúte však prišla druhá výraznejšia šanca Dukly, keď sa dobre uvoľnil Martin Matúš a nábehom zo strany šikovne zvrátil stav stretnutia opäť v prospech červeno-bielych.

Ani početné zastúpenie banskobystrických fanúšikov na trenčianskych tribúnach nezabránilo Lesterovi Peltierovi vo vyrovnaní, ktoré prišlo v 55. minúte, keď spomenutý rodák z Trinidadu a Tobaga prekonal Belica hlavou. Brankár Dukly pritom vôbec nemal slabý deň, nebyť jeho istých zákrokov, mohli zverenci Adriána Guľu vyhrávať výrazným rozdielom. V nadstavenom čase sa ešte v rýchlej šanci po Brašeňovom centri ocitol Laksík, loptu ale nenamieril presne, a tak si z Trenčína červeno-bieli odnášajú bod. O týždeň, v sobotou 10. marca o 14.30 h sa predstavia hráči Dukly v Zlatých Moravciach.