Banskobystrickí futbalisti sa v 27. kole Corgoň ligy predstavili na pôde aktuálne najväčšieho outsidera ligy. Nitra však o udržanie v lige bojuje a pri pohľade na náročné vyžrebovanie v závere súťaže môže mať napokon problémy aj Dukla.

FC Nitra – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:1)

Góly: 20. Zošák, 40. Gajdoš, 67. Tawamba – 44. Turňa. ŽK: 58. Cléber – 83. Pančík. Stretnutie v Nitre sledovalo 1 230 divákov.

Zostava FC Nitra: Chudý – Cicman, Kapřák, Struhár, Mičic – Šimončič – Cléber (90. Turčák), Zošák, Tawamba, Gajdoš (81. Šmehyl) – Benčík (89. Dubeň).

Zostava FK Dukla: Boroš – Turňa, Gyömbér, Adámik, Teixeira – Hlinka (46: Pančík)- Brašeň, Ľupták, Hučko – Peňaška (67. Považanec), Slančík (77. Sovčík).

Dukla-Nitra_22Od úvodu zápasu to bolo na ihrisku štadióna priamo pod nitrianskym hradom o jasnej prevahe domáceho celku. Zverenci Jozefa Vukušiča zobrali záchranárske práce vážne až tento mesiac, čo vidieť na ich výsledkoch i hernom prejave. Pomáha tomu aj nová posila v podobe Štefana Zošáka, bývalého dlhoročného hráča Ružomberka. A práve on v 20. minúte otvoril skóre stretnutia. Až druhý inkasovaný gól, keď v 40. minúte Gajdoš namieril za bývalého spoluhráča Boroša, výraznejšie oživil aj hru Dukly. To prinieslo takmer okamžite svoje ovocie v podobe gólu Matúša Turňu, ktorý svoju strelu namieril presne do Chudého brány.

Druhý polčas bol už vyrovnanejší. Lenže hrá sa na góly, a ten sa podarilo opäť streliť Nitre, ktorej zapracovali zahraničné akvizície Cléber a Tawamba. Práve druhý menovaný Kamerunčan, ktorého si zo svojho pôsobenia na africkom kontinente priviedol tréner Vukušič, prekonal v 67. minúte Boroša – 3:1. Pri pasivite útočníkov Dukly mohol v 74. minúte opäť znižovať aktívny Matúš Turňa, lenže hlavou mieril len vedľa. Pár minút pred koncom prekonal Boroša aj Šmehyl, lenže už po tretíkrát v ligovom zápase na jar vykopával z čiary Jozef Adámik.

O týždeň sa Dukla predstaví na pôde ďalšieho suseda na spodných ligových priečkach a definitívnu záchranu v súťaži budú môcť Hrnčárovi zverenci potvrdiť aj 4. mája doma proti Prešovu.