V sobotu bolo na programe predposledné 29. kolo druhej najvyššej futbalovej ligy. Futbalisti banskobystrickej Dukly, ktorí bojujú o postup do Fortuna ligy, vycestovali do Komárna, kde potrebovali bodovať naplno.

Prvú nádejnú príležitosť mali v 10. minúte zverenci Stanislava Vargu. Po Willwéberovej zrazenej strele sa k lopte na pravej strane šestnástky dostal Starší, ktorý vystrelil a loptu nepríjemne tečoval domáci obranca. Brankár Komárna Bréda však dokázal zasiahnuť.  Krátko na to vystrelil na opačnej strane ihriska spoza pokutového územia Bayemi a jeho krížny pokus tesne minul ľavú tyč Hruškovej brány. V 20. minúte to skúsil z veľkej diaľky stredopoliar Dukly Richtárech, ktorý však mieril vysoko nad Brédovu bránu.

O tri minúty na to mali hostia šancu po tom, čo Vajda hodil dlhý aut, Jackuliak predĺžil loptu na Willwébera, ktorý z hranice šestnástky minul ľavú žrď. V 27. minúte bol zas blízko ku gólu Vajda. Obranca Banskej Bystrice však netrafil pred bránou loptu ideálne po Polievkovom centri zo štandardnej situácie. Záverečná štvrťhodina prvého polčasu už veľa vzruchu nepriniesla a mužstvá tak išli do šatní za bezgólového stavu.

V úvode druhého dejstva si Bystričania vypracovali tutovku, keď Polievka odcentroval z ľavej strany do pokutového územia na Staršieho, ktorý si loptu spracoval a opečiatkoval ľavú žrď komárňanskej brány. V 60. minúte zas Willwéber vysunul do šance striedajúceho Kvoceru, ktorý nedokázal z pravej strany šestnástky obstreliť vybiehajúceho Brédu. V 70. minúte prišla tvrdá rana pre Duklu, keď Bayemi ušiel hosťujúcej obrane a svoj nájazd na Hrušku zakončil gólom na 1:0. Bystričania však dokázali odpovedať už v 74. minúte, keď Polievka prihrával z pravej strany do päťky, kde Laksík pätičkou priťukol loptu Willwéberovi, ktorý zblízka vyrovnal na 1:1.

V závere zápasu však hostia už vytúžený druhý gól nepriadli. V 87. minúte vystrelil nepresne po Polievkovom priťuknutí spoza šestnástky Willwéber. V nadstavenom čase zas Polievka z uhla vo veľkej šanci trafil len nohu brankára domácich Brédu. V Komárne sa tak body po remíze 1:1 delili. Keďže Liptovský Mikuláš bodoval naplno v Púchove, zabezpečil si priamy postup do Fortuna ligy.

2. liga – 29. kolo – 15. 5. 2021 – Komárno

KFC Komárno – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 70. Bayemi – 74. Willwéber. ŽK: 21. Adayilo Daniel, 38. Pastorek, 65. Abrahám, 90. Domonkos – 8. Vajda, 21. Richtárech, 44. Vajda.

Zostava KFC Komárno: Bréda – Adayilo Daniel, Szöcs, Šimko, Popović, Domonkos, Nguidjol Bayemi, Matić (67. Krela), Pastorek (86. Doktorík), Tóth (86. Sidibe), Druga (56. Abrahám).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Vajda, Nosko, Kupčík, Frimmel – Snitka (66. Laksík), Richtárech (86. Hanes) – Starší, Willwéber, Polievka (C) – Jackuliak (52. Kvocera).

27 3 0 24 24:87 3

Futbalistov banskobystrickej Dukly čaká v rámci 2. ligy už len jeden zápas, v ktorom v sobotu 22. mája o 17.00 h privítajú vo Zvolene Petržalku.