Zaťkovi zverenci v 2. kole Corgoň ligy napravili dojem po zbabranom domácom zápase s Nitrou. V Dunajskej Strede po nečakane peknom zápase zvíťazili, a to vďaka gólom prebudeného kanoniera Uškoviča a po operácii uzdraveného Martina Jakubka.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Dukla Banská Bystrica  1:3 (1:1)

Góly: 28. Németh – 15. a 68. Uškovič, 63. Jakubko, ŽK: 55. Matůš – 58. Hlinka, 73. Hučko.

DAC: Kováč – Helísek, Hílek, Konečný, Németh – Tomčák, Sedlák (57.Lénárth), Boya „K“, Matůš – Delarge, Harsányi.

FK Dukla: Ďurčo – Turňa, Chupáč, Hlinka, Hučko – Pančík „K“, Považanec, Bažík, Prekop (90.Kupčík) – Jakubko (82.Laksík), Uškovič (87.Brašeň).

V úvode stretnutia mužstiev, ktoré v prvom kole zaváhali, bola  aktívnejšia Dukla. Už v 8. minúte skúšal pozornosť Kováča spoza šestnástky Pančík, o pár minút neskôr ho napodobnil aj Uškovič, no bez úspechu. Úvodná aktivita sa Dukle vyplatila, keď v 15. minúte po krásnej výmene lopty medzi Uškovičom a Pančíkom prvý menovaný popri bezmocnom Kováčovi otvoril skóre – 0:1. O päť minút neskôr bol Kováč prekonaný po druhýkrát, Jakubkova hlavička však neprešla za bránkovú čiaru celým objemom. Futbal, v ktorom sa striedali chyby s nádhernými akciami z futbalového šlabikára priniesol vyrovnanie ešte v prvom polčase. Po ukážkovo zahratom priamom kope z kopačky Németha bol Ďurčo v bráne Dukly bezmocný – 1:1. Po tomto momente sa zobudili aj domáci a v priebehu troch minút dva razy nastrelili žrď. Nebyť teda šťastia na strane banskobystrickej Dukly, mohlo byť všetko ešte do polčasovej prestávky inak.

Na začiatku druhého dejstva boli aktívnejší opäť „vojaci“. Po pár minútach hry prišla sporná situácia, keď v pokutovom území spadol Chupáč, no v druhom zápase po sebe mu to rozhodca neuznal. Domáci opäť zaspali úvod polčasu a Dukla znovu trestala. V 63. minúte zahrávali hostia rohový kop a po presnom centri Uškoviča na bližšej žrdi loptu správne trafil Jakubko – 1:2. DAC sa však ani po tomto momente neprebralo, a tak hostia spod Urpína opäť trestali. Z ľavej strany odcentroval Pančík, vo vzduchu dominoval Prekop a všetko dokonal svojim druhým gólom v zápase Dušan Uškovič – 1:3. Svoj dvojgólový náskok si zverenci Štefana Zaťka do konca zápasu už nepustili a tak sa pred 3098 divákmi tešili z víťazstva.

Dukla sa opäť na domácom trávniku predstaví v sobotu 30. júla o 17.30 h, kedy privíta Košice. Tie dnes na východe remizovali s Trnavou 1:1.