Štefan Zaťko viedol aj vo svojom druhom zápase na lavičke Dukly červeno-bielych na pôde súpera. A Dukla zaznamenala druhé víťazstvo z ihrísk mimo Banskej Bystrice.

FC Nitra – Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 11. Pleva, 25. Brašeň. ŽK: 36. Štetina – 55. Pleva, 88. Brašeň. ČK: 43. T. Hučko.

Zostavy:

FC Nitra: Hroššo – Igor Kotora, Martin Tóth, Harbuľák, Áč (28. Valenta) – Štetina (59. J. Leško), Šimončič – Kaspřák, I. Hodúr, Glenda (46. Rák) – M. Košút.

FK Dukla: Boroš – Poljovka, Marek Hlinka, Adámik, T. Hučko – M. Pančík (26. Turňa, 69. V. Gajdoš), Pleva, Pečovský, Brašeň – Uškovič (46. Savič), Pich.

Súboj deviateho tímu so štvrtým priniesol od začiatku vyrovnaný, behavý futbal z jednej strany na druhú. Dôraznejší boli v úvode domáci zverenci  Ivana Galáda, ktorí sa už v siedmej minúte dostali do veľkej šance, keď sa Šimončič ocitol pred Borošom po Hodúrovej nahrávke. Aj napriek úvodnému tlaku Nitranov prišiel v 11. minúte útok Dukly, na ktorého konci stál príležitostný strelec Dalibor Pleva a Dukla sa prekvapivo dostala do vedenia – 0:1. Hráči spod Zobora sa z facky nie a nie prebrať, na čo hostia prebrali aktivitu. V 21. minúte strela Brašeňa ešte mierila vysoko nad, ale v 25. minúte dostal po úniku Pečovského ďalšiu šancu a v dobrej situácii pred domácou bránou nemal problém prekonať vybehnutého domáceho gólmana Hrošša – 0:2. Až o desať minút na to, sa domácim podarilo dostať sa do vyloženej šance. Kotora však po rohovom kope hlavičkoval len do hornej žrde Borošovej brány a ani následná dorážka nebola presná. Zbytočné oslabenie Dukly prišlo od 43. minúty, kedy videl červenú kartu od rozhodcu Kráľoviča Tomáš Hučko, ktorý fauloval Kaspřáka.

Aj keď do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie domáci, Dukla dokázala, obdobne ako v uplynulom zápase v Zlatých Moravciach, ustrážiť výsledok. Dokonca bol v 62. minúte opäť v šanci rozbehnutý Brašeň, lenže toho Hroššo bez problémov vychytal. Dukla kontrolovala vývoj zápasu a útočná nemohúcnosť Nitranov nakoniec vyvrcholila už piatym zápasom bez streleného gólu. Naopak tréner Štefan Zaťko je zatiaľ na lavičke Dukly stopercentný a do jeho príchodu u súperov trápiacej sa Dukle priniesol hneď z dvoch zápasov  vonku dôležitých šesť bodov.