Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali v stredu do Púchova, kde nastúpili na duel 9. kola II. ligy, v ktorom chceli odčiniť sobotnú remízu s Liptovským Mikulášom a vrátiť sa na víťaznú vlnu. To sa im aj podarilo, o čom rozhodla skvelá 5-minútovka hostí v prvom polčase.

Prvú nebezpečnú situáciu si vypracovali v 8. minúte hráči Púchova, keď na prvý pohľad nenápadná strela z diaľky v podaní Kapusniaka skončila na brvne Hruškovej brány. V 20. min pohrozili opäť domáci, ktorí loptu po rohovom kope dostali až k blízkosti pravej žrde, kde kapitán Michal Riška vo veľkej šanci trafil brankára Hrušku. Následne prišla skvelý pasáž Dukly. V 31. minúte našiel Polievka od rohovej zastávky Patrika Prikryla na vzdialenejšej žrdi a stopér hostí presnou hlavičkou otvoril skóre.

Netrvalo dlho a Bystričania viedli o dva góly, keď sa v 34. minúte z polovice ihriska predral až do šestnástky Polievka, ktorý skúšal na dvakrát prekonať Pilného a lopta sa od brániaceho hráča odrazila k osamotenému Staršiemu, ktorý nemal problém rozvlniť sieť. V 37. minúte pridalo mužstvo Dukly už tretí gól a opäť bol pri tom kapitán Bystričanov Róbert Polievka, ktorý svoj samostatný prienik po ľavej strane zakončil presnou strelou k bližšej žrdi.

Mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:3 a Dukle stačilo v druhom polčase udržať si komfortný náskok. Po hodine hry mohli hostia pridať aj štvrtý gól v sieti domáceho MŠK, keď sa lopta po rohovom kope odrazila k Vujoševićovi, ktorého dorážku zblízka zastavil na bránkovej čiare brankár domácich Peter Pilný. V 79. minúte si ojedinelú šancu vypracovali aj Púchovčania. Mráz zahrával roh z pravej strany na bližšiu žrď, kde nebezpečne hlavičkoval Riška, no jeho pokus vyrazil spod brvna reflexívnym zákrokom Hruška.

V závere zápasu mohli futbalisti Banskej Bystrice navýšiť svoje vedenie. V 88. minúte sa ocitol v pokutovom území súpera Tóth, ktorý našiel lepšie postaveného Dolného, no tomu zakončenie nevyšlo a minul ľavú žrď. V 90. minúte sa zas na bránu Púchova rútili až štyria hráči Dukly, no veľká príležitosť sa gólom neskončila, keďže Laksík prihrával pred bránou nepresne. Hostí to ale mrzieť nemuselo a vďaka skvelej 5-minútovke v prvom polčase porazili Púchov rozdielom triedy.

II. liga – 9. kolo – Púchov

MŠK Púchov – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:3)

Góly: 31. Prikryl, 34. Starší, 37. Polievka. Stretnutie sledovalo 425 divákov.

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška (C), Ozimý, Lacko (81. Kopiš), Varga (62. Martinček), Michlík (46. Pavlovič), Štefanec (81. Raffay), Prekop (46. Rypák), Mráz, Kapusniak, Loduha.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes (55. Laksík), Nosko, Richtárech (84. Snitka), Starší, Kupčík, Polievka (C) (71. V. Tóth), Frimmel, Prikryl, Vujošević (71. Dolný), Migaľa (46. Vajda).

Mužstvo Dukly bude mať najbližší víkend, čo sa týka zápasového diania v II. lige, voľno. Futbalisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia v sobotu, 3. októbra o 15:00 h na ihrisku Košíc.