Po dvoch výhrach a jednej prehre si Dukla pripísala už tretiu remízu v rade. Zatiaľ čo pred dvoma týždňami to so Žilinou boli na Štiavničkách gólové hody, uplynulý víkend v Zlatých Moravciach góly nepadali. Preto sa čakalo, či si červeno-bieli na Žitnom ostrove opäť obujú strelecké kopačky.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1)

Góly: 46. Mešanovič – 9. Ľupták. Žlté karty: 41. Pe. Majerník, 45. Huber, 63. Beňo, 73. Fodrek, 80. Velický – 40. Turňa, 52. Faško, 70. Nosko, 85. Teixeira. Zápas v Dunajskej Strede sledovalo 1277 divákov.

Zostava DAC: Fišan – Beňo, Božoň, Majerník, Sedlák, Huber (80. Matúš), Velický, Obžera (64. Ujlaky), Fodrek (80. Antunovič), Gašparík, Mesanović.

Zostava FK Dukla: Rodinger – Teixeira, Podstavek, Nosko, Turňa, Ľupták, Brašeň, Považanec (67. Savič), Faško (78. Vajda), Slančík (87. Chrien), Jurčo.

dukla - dacDukla síce pred týždňom absolvovala v Zlatých Moravciach bezgólový zápas, ale to Dunajská Streda odchádzala z Trenčína s poriadnou kefou. Po prehre 6:0 z Trenčína si chceli zverenci Mikuláša Radványiho napraviť pred domácim publikom chuť, ale veľa futbalovej krásy nepredviedli. Viac iniciatívy mali naopak na kopačkách hostia spod Urpína. A to dokázali pretaviť aj do pomerne rýchleho gólu už v 9. minúte. Na konci akcie Dukly bol Branislav Ľupták, ktorý vošiel do šestnástky a z boku prekonal Fišana. Tréner Hrnčár by mohol byť so svojimi hráčmi spokojný aj v ďalšom priebehu hry, kedy na trávniku dominovali, lenže prevahu už nedokázali pretaviť do gólu.

Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Prevzali taktovku hry a hneď v 48. minúte si po vlastnej akcii vychutnal Rodingera Muris Mesanovič a bolo 1:1. Aj keď sa ešte v 55. minúte Slančík a následne aj jeho ďalší spoluhráči snažili o zvrátenie nepriaznivého vývoja, DAC už boj o svoj len druhý ligový bod v tejto sezóne nepustil. Naopak, Bystričania mali ešte čo robiť, aby z juhu Slovenska priviedli aspoň bod. Rozhodca Richard Trutz v zápase rozdal až deväť žltých kariet, päť na strane domácich a štyri na strane Dukly.

Duklu čaká v sobotu 24. augusta o 19.30 h domáci ligový zápas s Nitrou. Následne v utorok 27. augusta o 17.30 h rovnako na Štiavničkách zápas 2. kola Slovnaft Cupu proti Liptovskému Mikulášu.