Dvojice druhého kola Slovenského poháru vo futbale už sú známe. Banskobystrická Dukla si zmeria sily s druholigovým Popradom, Kremničke žreb pridelil súpera z Dubnice.

ilustr. foto

Na dnešnom zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu boli v poobedňajších hodinách vyžrebované dvojice tímov, ktoré proti sebe nastúpia v  2. kole Slovenského pohára vo futbale. To bude odohrané 21., resp. 22. septembra, kedy zároveň spoznáme postupujúcich šestnásť mužstiev.

Banská Bystrica sa sústredila hlavne na skupinu Východ, do ktorej patrí okrem blízkej Kremničky aj miestny klub FK Dukla. Tá mala rovnako ako všetci účastníci najvyššej futbalovej ligy prvé kolo voľné a do súťaže sa zapája až v aktuálnom druhom kole. V ňom jej bol pridelený prijateľný súper z Poprad, ktorý v druhej lige skupiny Východ okupuje spolu s „béčkom“ Dukly 13. priečku.

Kremnička, ktorá v prvom kole prekvapila a zdolala prvoligovú Moldavu v pomere 1:0, sa v 2. kole predstaví ako jediný treťoligový zástupca. Proti nej nastúpi „corgoňligová“ Dubnica, ktorá v najvyššej futbalovej súťaži okupuje aktuálnu deviatu priečku so ziskom siedmych bodov.

Dnešný žreb tak bol pre oba kluby z Banskej Bystrice, resp. z jej okolia, relatívne prijateľný. Pre kompletizáciu už len doplníme zvyšné dvojice 2. kola Slovenského pohára vo futbale 2010/2011:

Skupina Západ:

FK Slovan Duslo Šaľa (I. liga) – FC Nitra

ŠK Slovan Bratislava – FK Púchov (I.)

FC Petržalka 1898 (I.) – DAC 1904 Dunajská Streda

FK Slovan Nemšová (II.) – FC Spartak Trnava

FC STK 1914 Šamorín (II.) – FC ViOn Zlaté Moravce

TJ Spartak Myjava (II.) – FK Senica

PŠC Pezinok (II.) – ŠK SFM Senec (I.)

ŠK Blava Jaslovské Bohunice (II.) – AS Trenčín (I.)

Skupina Východ:

FK Poprad (II.) – Dukla Banská Bystrica

ŠK Odeva Lipany (II.) – 1. FC Tatran Prešov

FK Spišská Nová Ves (II.) – MFK Košice

MFK Zemplín Michalovce (I.) – MFK Ružomberok

ŠK Kremnička (III.) – MFK Dubnica

MFK Vranov nad Topľou (II.) – MŠK Žilina

ŽP Šport Podbrezová (II.) – MFK Dolný Kubín (I.)

1. HFC Humenné (II.) – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (I.)