Futbalisti Banskej Bystrice vycestovali v sobotu na stretnutie 18. kola 2. ligy do Trebišova, kde chceli nadviazať na domácu výhru s Dubnicou. Dukle však nevyšiel prvý polčas, po ktorom prehrávala dvojgólovým rozdielom. V druhej 45-minútovke skóroval dvakrát Kvocera a zverenci Stanislava Vargu získali na východe aspoň bod za remízu.

Trebišovu vyšiel skvele vstup do zápasu. V 7. minúte skóroval Issa a o dve minúty na to sa strelecky presadil aj Kanu. Domáci tak hneď v úvode viedli o dva góly. Dukla v 17. minúte zareagovala gólom Staršieho, ale ešte pred prestávkou prinavrátil Trebišovu dvojgólové vedenie Begala. Banskobystrickí futbalisti znížili v 48. minúte na rozdiel jedného gólu zásluhou Kvoceru. Zimná posila Dukly sa presadila v 72. minúte opäť a hostia tak vyrovnali na 3:3. V záverečnej 20-minútovke už gól nepadol a mužstvá si tak po 6-gólovej prestrelke body rozdelili.

2. liga – 18. kolo – 27. 2. 2021 – Umelá tráva Slavoj Trebišov

Slavoj Trebišov – MFK Dukla Banská Bystrica 3:3 (3:1)

Góly: 7. Issa, 9. Kanu, 42. Begala – 17. Starší, 48. a 72. Kvocera.

Zostava Slavoj Trebišov: Vinclér – Katunský, Ilinjo, Matta, Kanu, Issa, Begala, Polaščík, Kovalčík, Vilkovský, Bajtoš.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes, Nosko, Richtárech, Starší, Laksík, Snitka, Polievka (C), Frimmel, Prikryl, Lukáčik.

Vyjadrenie trénera Stanislava Vargu a dvojgólového strelca Milana Kvoceru nájdete vo videu na Facebooku MFK Dukla Banská Bystrica:

Futbalisti Banskej Bystrice najbližšie vycestujú do Skalice, kde v sobotu, 6. marca o 14.00 h nastúpia na stretnutie 19. kola 2. ligy.