Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili v rámci 8. kola II. ligy sezóny 2019/2020 v daždivom počasí na pôde Skalice. Banskobystričania na kvalitného súpera nestačili a ich víťazná šnúra sa pretrhla.

Záhoráci vstúpili do zápasu aktívne a skóre stretnutia otvorili už v 11. minúte. Priamy kop spoza pokutového územia zahrával Haša a jeho pokus sa od teču Vaščáka dostal do siete. Domáci boli aj v nasledujúcich minútach nebezpeční a vytvorili si viacero sľubných príležitostí. Dukla sa následne dostávala do poslednej tretiny ihriska, ale výraznejšiu šancu si nevytvorila. V 26. minúte prišiel druhý zásah Skaličanov, keď sa po súboji v šestnástke ocitol sám pred Nôtom Blažek a gólmana Dukly prekonal. V závere prvého polčasu kopal priamy kop z dobrej pozície Prikryl, ale jeho nádejný pokus bol zrazený a skončil v rukaviciach Junasa.

V 52. minúte sa po dlhej lopte ocitol v pokutovom území Polievka, nasadil jasličky domácemu obrancovi, ale jeho zakončenie mierilo len na brankára Junasa. V 59. mohol Polievka streliť kontaktný gól, keď si poradil s tromi hráčmi Skalice, no domáci brankár bol pri jeho strele opäť úspešný. V 65. minúte prišiel ďalší trest pre Duklu. Opiela zahrával rohový kop a Popovič presnou hlavičkou rozvlnil sieť. Hostia sa s výsledkom snažili niečo urobiť a v 70. minúte vyslal na Junasa štipľavú strelu Snitka, ktorá domácemu brankárovi vypadla, ale následne dokázal loptu zneškodniť. Aktívny Polievka mal možnosť aj v 75. minúte. Loptu naviedol dobre do pokutového územia Dolný, ale Polievka po jeho prihrávke opäť mieril len na Junasa. V 81. minúte sa hráčom Dukly podarilo skorigovať výsledok keď pri centri z pravej strany vyhral osobný súboj Viktor Tóth, ktorý pätičkou našiel osamoteného Staršieho pred bránou a ten prekonal Junasa. Skóre sa už do posledného hvizdu hlavného rozhodcu nezmenilo a hráči Dukly tak odchádzajú zo Záhoria bez bodov.

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 11. Haša, 27. Blažek, 65. Popović – 82. Starší. ŽK  51. Polievka, 86. Willwéber.

Zostava MFK Skalica: Junas – Hlavatovič, Milota, Karlík, Opiela (C), Mášik, Nagy, Frimmel, Haša, Blažek, Šebesta
Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Savić (C), Gaško, Prikryl, Migaľa – Snitka, Willwéber – Starší, Tóth, Polievka – Vaščák.
Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa najbližie predstavia na domácom trávniku v sobotu 14. septembra o 16:00 h proti Liptovskému Mikulášu.