BBonline.sk (Peter Mútňan) | 22.7.2018

Dukla potrápila favorita zo Skalice, na body to však nestačilo

Na úvodný zápas nového ročníka II. ligy cestoval nováčik z Banskej Bystrice na horúcu pôdu favorita celej súťaže – MFK Skalica. Dukla bola domácim viac ako vyrovnaným súperom, no doplatila na nevyužité šance a zo Záhoria preto odchádza bez bodu.

Minulý rok Skalici ušiel postup do Fortuna ligy až v baráži. Svoje postupové ambície netajili ani pred touto sezónou a spoliehať sa chcú ako minulý rok na domáce publikum, kde nestratili ani jeden bod. V prvom polčase dokazovali svoju silu a nováčika viackrát zatlačila. Výbornú šancu mal v 14. minúte Šebesta, brankár Krejčí ale podržal svoje mužstvo. V ďalšom priebehu zaujala strela Dolného, ktorá skončila na žŕdke banskobystrickej brány. Dukla dokázala udržať bezgólový stav až do konca prvého polčasu.

Po zmene strán však bývalý hráč vojakov Jozef Dolný presadil po vyrazenej strele Krejčího a otvoril skóre. Hostia sa chceli vrátiť späť do hry, ale strela Kollátiho gólom neskončila. Dukla sa osmelila a mala aj ďalšie možnosti, avšak v 74. minúte dostal druhú žltú kartu Viktor Tóth a Dukla musela duel dohrávať s desiatimi hráčmi v poli. Záhoráci “presilovku” využili v 88. minúte zásluhou Hašu. Záverečné slovo patrilo ešte hosťom. Nováčik v drese Dukly Tawanda Muchaya v 91. minúte kozmeticky výsledok na 1:2 z pohľadu Banskej Bystrice.

II. liga – 1. kolo – Skalica

MFK Skalica vs. MFK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0)

Góly: 47. Dolný, 88. Haša – 90 + 1 Muchaya. ŽK: Haša, Abrahám – Kupčík, V. Tóth. ČK: 74. V. Tóth (Dukla, po 2 ŽK). Zápas sledovalo 503 divákov.

Zostava MFK Skalica: Junas – Švrček, Hlavatovič, Szöcs, Abrahám, Opiela, Nagy, Šebesta (Jakubek), Tomovič (64. Sombat), Dolný (84. Mášik), Haša

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Migaľa (69. Ďanovský), Kupčík, Prikryl, J. Tóth – Kolláti (63. Muchaya), V. Tóth, Snitka, Savić – Starší – Laksík (84. Žilinec)

Povedali po zápase (zdroj futbalnet):

Jozef Dojčan (tréner Skalice): „Stretli sme sa s nováčikom súťaže, ktorý bol nepríjemný. Hrali sme ešte v akomsi kŕči, ale verím, že tento výsledok nám pomôže po psychickej stránke. Je to pre nás dôležité víťazstvo na úvod súťaže. Prvý polčas sme hrali agresívne, ale bez efektu. Vyšiel nám parádne úvod druhého polčasu. S výkonom nie sme príliš spokojní, ale podstatné sú body. Našli sme recept na prekonanie súpera, takže pán Boh zaplať za to. Čakal som, že potešíme aj diváka, ale bol tam badateľný kŕč z našej strany. Verím, že sa už nevyskytne v ďalších zápasoch.“

Dušan Tóth (tréner Dukly): „Očakávali sme ťažký zápas s mužstvom, ktorému iba o vlas unikol postup do Fortuna ligy, čo sa aj potvrdilo. Išli sme sem s cieľom bodovať a boli sme domácim vyrovnaným súperom. Vypracovali sme si dostatok gólových príležitostí, ale sme ich nevyužili, takže sme nemohli ani vyhrať. V prvom polčase si domáci vytvorili tlak, hlavne v stredovej zóne dominovali a prečísloval nás, preto sme sa nevedeli dostať k súperovej bránke, čo sa mi nepáčilo. Nezískali sme ani bod, ale výkon bol z našej strany dobrý Zaplatili sme nováčikovskú daň. Možno bola badateľná aj tréma u niektorých hráčov, opadla až vtedy, keď sme prehrávali. Čaká nás teraz doma Poprad, teda ďalší ašpirant na postup. Musíme nadviazať na tento výkon s tým rozdielom, že šance ,ktoré si vypracujeme, musíme premeniť.“