Futbalisti Banskej Bystrice v utorok vycestovali do Senca, kde v Národnom tréningovom centre nastúpili na osemfinálový zápas Slovnaft Cupu proti Komárnu. Súboj dvoch druholigistov napokon vyvrcholil až v penaltovom rozstrele, po ktorom sa z postupu do štvrťfinále Slovenského pohára radovalo mužstvo Dukly.

Oproti poslednému druholigovému duelu v Liptovskom Mikuláši urobil tréner Stanislav Varga v základnej zostave Dukly päť zmien, pričom v bráne Banskej Bystrice sa predstavil Adam Krejčí. Ten si na neutrálnej pôde v Senci udržal čisté konto. Súboj druhého a ôsmeho tímu druhej najvyššej súťaže nepriniesol góly v prvom ani v druhom polčase. Dukla pritom v zápase trikrát nastrelila konštrukciu brány a mala aj prevahu v počte rohových kopov. O postupujúcom do štvrťfinále Slovnaft Cupu sa napokon rozhodovalo v penaltovom rozstrele. V ňom hráči Komárna dvakrát zaváhali, zatiaľ čo Bystričania len raz. Dukla aj vďaka dvom chyteným penaltám v podaní Krejčího zvíťazila v rozstrele 5:4 a postúpila tak medzi najlepšiu osmičku v Slovenskom pohári.

Slovnaft Cup – osemfinále – 6. 4. 2021 – NTC Senec

MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 0:0 (0:0), po penaltách 5:4

Rozhodujúci p.k.: Gonda. ŽK: 64. Tóth – 58. Bayemi.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Nosko (10. Frimmel), V. Tóth, Richtárech, Gonda, Snitka (46. Hanes), Polievka, Vujošević (68. Jackuliak), Migaľa (46. Starší), Lukáčik, Vajda.

Zostava KFC Komárno: Leckéši – Popović (90. Faragó), Szöcs, Špak, Šurnovský, Pittner (65. Parma), Szetei (82. Krela), Domonkos, Bayemi (82. Druga), Matić, Abrahám (65. G. Tóth).

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde v sobotu 10. apríla o 16.00 h privítajú v stretnutí 24. kola 2. ligy MŠK Púchov.