Po minulotýždňovom víťazstve nad Nitrou boli Banskobystričania nabudení na ďalší bodový zisk. Pod Urpín zavítal nováčik z Myjavy.

FK Dukla Banská Bystrica – Spartak Myjava 1:1 (1:0)

Góly: 23. Hučko – 50. Kuračka. Zápas oficiálne sledovalo 1 280 divákov.

Zostava FK Dukla: Belic – Turňa, Poljovka, Gyömbér, Savič (61. Pančík) – Hlinka, Brašeň, Považanec, Hučko – Sachňuk (61. Slančík, 85. Šovčík), Ferenčík.

Spartak Myjava: Solnička – Siva, Častulin, Černáček, Mrva – P. Ďuriš, Sládek, Kuračka (90+. Harsányi), Marček, Kukoľ (46. T. Bruško) – Kosík (83. Peter Majerník).

Už v piatej minúte si Dukla vypracovala prvú vyloženú šancu po pravej strane, na konci ktorej bol Tomáš Hučko. Razantne vystrelil, ale Solnička aj očami vytlačil loptu vedľa brány. Dukla v prvom dejstve dominovala. V 20. minúte prenechal po peknej stredovej akcii Ferenčík loptu nabiehajúcemu Turňovi, pričom jeho strelu brankár hostí len s problémami vyrážal. Už o tri minúty sa domáci zaslúžene ujali vedenia, keď po rohu hlavou zakončoval Tomáš Hučko. V závere prvého polčasu Spartak pritvrdil svoju hru, odniesol si to napríklad aj kapitán Poljovka. Červeno-bieli však naďalej dominovali.

Do druhého dejstva nastúpili aktívnejšie hostia. Svoju prevahu dokázali pretaviť do gólu v 50. minúte, keď sa po rýchlom protiútoku ráznou strelou presadil Peter Kuračka. V 64. minúte zaujal útok Ferenčíka, ktorého síce hostia faulovali, ale aj tak dokázal odcentrovať na Slančíka, ktorý však zakončoval len vedľa Solničkovej brány. O chvíľu na to už gólmana hostí naťahoval Považanec. V 67. minúte sa do dalšieho protiútoku dostal priebežne najlepší strelec Myjavy Sládek, ale tiesnený obrancami Dukly namieril len vedľa Belicovej svätyne. V 72. minúte bolo už opäť dusno na opačnej strane, keď po neúspešných nožničkových pokusoch svojich spoluhráčov mohol dorážať v šestnástke Považanec, ale obrancovia Myjavy správne zasiahli. Dukla už tradične v závere znásobila svoju snahu, lenže na rozdiel od minulého týždňa, gól už nedokázala streliť. V súťaži budú červeno-bieli pokračovať už v utorok dohrávkou 14. kola Corgoň ligy proti Ružomberku. Utorňajší zápas na Štiavničkách začne o 16.00 h.