V nasledujúcej sezóne neuvidíme dresy MFK Dukla len v II. lige. Najväčší banskobystrický futbalový klub totiž daroval sadu starších dresov Ľubietovej, ktorá hrá v II. triede. Mužstvo hrajúce amatérsku súťaž si tak zahrá v dresoch, v ktorých v minulosti nastupovali hráči v najvyššej slovenskej súťaži.

Nejde však o prvý prípad klubu v oblastnom futbale, ktorý na zápas nastúpi v dresoch niektorého z veľkých slovenských klubov. Lučatín hrajúci I. triedu už nejaký čas hráva v dresoch MŠK Žilina. V klube FK Baník Ľubietová si tak povedali, prečo by práve oni ako mužstvo, v ktorom hrajú aj skalní fanúšikovia Dukly, nemohli hrávať v dresoch svojho obľúbeného klubu.

“V našom tíme hráva veľa aktívnych fanúšikov Dukly, preto sme sa rozhodli osloviť pána Smäda, ktorý má k fanúšikom blízko, či by nám Dukla nevenovala sadu starších dresov, aby sme mohli reprezentovať jej farby v okolitých obciach. Pán Smädo nám vyhovel a je pre nás cťou hrávať s logom Dukly na hrudi, v dresoch, v ktorých sa kedysi hrávala najvyššia súťaž. Dresy sú staršie, no o to hodnotnejšie. Sme si istí, že aj naši hráči v nich budú k zápasom pristupovať zodpovednejšie, aby nerobili Dukle hanbu. Týmto by sme sa radi poďakovali vedeniu Dukly za pomoc a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,” povedal o “nových” dresoch pre Ľubietovú Leoš Turčan, hlavný tréner mužstva.

Pre futbalistov Ľubietovej, ktorí hrajú najnižšiu súťaž to bude určite pocta, keďže viacero z nich dlhé roky podporuje Duklu. Aspoň takouto formou tak budú mať možnosť nasať ducha vrcholového futbalu aj priamo na ihrisku vrámci svojich zápasov. “Informáciu, že nám Dukla venovala dresy sme všetci v tíme prijali s nadšením. Ja sám aktívne podporujem Duklu doma či von a je pre mňa cťou hrávať zápasy v jej drese. Hneď som si rezervoval dres s číslom 34, v ktorom hrával Saša Savič, legenda Dukličky,” potešil sa tejto správe Michal Dien, jeden z hráčov FK Baník Ľubietová.

Zo strany MFK Dukla Banská Bystrica nejde o prvú pomoc oblastnému futbalu. Klub si svojich fanúšikov hrajúcich za Ľubietovú váži a žiadosti o pomoc s radosťou vyhovel. “Oslovili nás zástupcovia FK Baník Ľubietová, ako klub, kde je najväčšia koncentrácia našich skalných fanúšikov, so žiadosťou o pomoc s nejakým materiálno-technickým zabezpečením. Dohodli sme sa, že Ľubietovcom darujeme sadu dresov, ktorú my už využívame len minimálne a ktorú na sebe mali hráči Dukly, keď sa ešte v našom meste hrala prvá liga. Chlapi z Ľubietovej sa nebáli, išli rovno na vec, požiadali nás a my sa pomoci oblastným klubom nebránime. Aj v minulosti sme pre oblastnú mládež darovali lopty, ktoré sme od Oblastného futbalového zväzu dostali za úspechy nášho rezervného žiackeho tímu. Budeme sa veľmi tešiť, keď na stretnutiach II. triedy uvidíme v akcii dresy Dukly,” vyjadril sa Ivan Šimko, PR manažér MFK Dukla Banská Bystrica.

FK Baník Ľubietová sa v dresoch Dukly predstaví už v 1. kole II. triedy na domácom ihrisku, kde v nedeľu, 2. augusta o 16:30 h privíta Pohronskú Polhoru. MFK Dukla zas odštartuje novú sezónu II. ligy o deň skôr, 1. augusta o 17:00 vo Zvolene proti B-tímu ŠK Slovan Bratislava.