Futbalisti banskobystrickej Dukly už majú za sebou zimnú prípravu a plne sa sústredia na štart jarnej časti II. ligy a to súboj s B-tímom ružomberského MFK. Ten sa odohrá už túto nedeľu, 8. marca o 10:30 na futbalovom štadióne pod Čebraťom. 

MFK Dukla odohrala v rámci zimnej prípravy 9 prípravných stretnutí s bilanciou 4 prehry a 5 výhier, z ktorých stojí za zmienku najmä porážka fortunaligistu z Nitry, či vysoká výhra s konkurenčným Tatranom Prešov. Káder Banskobystričanov sa cez zimnú prestávku posilnil o troch futbalistov. Defenzívne rady vystužil bývalý hráč Dukly, 31- ročný stopér Ján Nosko, ktorý naposledy pôsobil v tíme FK Pohronie. Svojimi výkonmi v príprave si miesto v A-mužstve vybojoval aj 19-ročný defenzívny záložník Peter Bača, ktorý na jeseň hosťoval v Rakytovciach. Najvýraznejšou posilou by mal byť 23-ročný kanonier z Čiernej Hory, Miladin Vujošević. Ten prestúpil pod Urpín z konkurenčnej Dubnice nad Váhom, v ktorej drese sa na jeseň strelecky presadil šesťkrát v deviatich ligových zápasoch.

Dukla sa po jesennej časti umiestnila na pozícii lídra o skóre pred druhou Dubnicou nad Váhom. Banskobystričania sú tak pred jarnou časťou najväčší favoriti na postup do najvyššej súťaže, no naplniť tento cieľ bude o to ťažšie, že kvôli rekonštrukcii Štiavničiek odohrá mužstvo Dukly svojich 6 “domácich” ligových stretnutí v nedalekom Zvolene. „Cieľ je vyhrať najbližší zápas. Pre nás je najbližší zápas proti rezerve Ružomberka a ten chceme vyhrať. V neďalekom Zvolene, kde budeme hrávať domáce stretnutia, chceme predvádzať atraktívny futbal a tým si udržať peknú návštevnosť, aká nás zdobila počas jesene,“ povedal na margo cieľov a jarného domáceho prostredia pre portál futbalnet.sk marketingový manažér MFK Dukla Ivan Šimko.

Veľkú eufóriu z možného postupu do Fortuna ligy krotí aj Stanislav Varga. “Vypálilo to tak, že sme na 1. mieste. Možno sme si na seba uplietli dosť veľký bič, ale tie ciele zostávajú nezmenené. Chlapcom stále vravím, že zbytočne budeme hľadieť do apríla alebo mája. Budeme sa snažiť pripraviť tak, aby sme vždy vyhrali najbližší zápas. Momentálne je to nedeľňajší duel v Ružomberku a ďalej sa nepozeráme,” vyjadril sa hlavný tréner A-mužstva MFK Dukla pre agentúru SITA.

Futbalistov Banskej Bystrice môžete podporiť v prvom zápase jarnej časti II. ligy sezóny 2019/2020 už v nedeľu, 8. marca o 10:30 v Ružomberku, kde sa Dukla stretne s B-tímom domáceho MFK. Tento duel môžete sledovať aj naživo cez portál futbalnet.sk. Prvý jarný domáci zápas pri tom odohrajú Banskobystričania v sobotu, 14. marca o 14:30 proti Púchovu na futbalovom štadióne vo Zvolene.

Výsledky zápasov v zimnej príprave

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 8:0
FK Senica – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0
FC Nitra – MFK Dukla Banská Bystrica 1:5
MŠK Novohrad Lučenec – MFK Dukla Banská Bystrica 0:6
1. FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:7
FK Fotbal Třinec – MFK Dukla Banská Bystrica 4:2
MFK Dukla Banská Bystrica – FTC Fiľakovo 4:0
MFK Dukla Banská Bystrica – Veľké Ludince 8:1
MŠK Žilina B – MFK Dukla Banská Bystrica 1:0

Aktuálny káder MFK Dukla Banská Bystrica

Brankári: Július Nôta, Adam Krejčí ,Ján Ďurčo.

Obrancovia: Ján Nosko, Patrik Prikryl, Erik Gaško, Ľuboš Kupčík, Samuel Straka, Lukáš Migaľa, Patrik Vajda, Saša Savić.

Stredopoliari: Viktor Tóth, Martin Hrudkay, Matej Starší, Peter Kolláti, Gabriel Snitka, Róbert Polievka, Norbert Brodziansky, Gabriel Holub, Ľubomír Willwéber, Peter Bača.

Útočníci: Blažej Vaščák, Lukáš Laksík, Jozef Dolný, Miladin Vujošević.