Po vydarenom domácom zápase so Šaľou, v ktorom sa banskobystrickej Dukle podarilo streliť štyri góly, cestovali v nedeľu zverenci trénera Ľubomíra Faktora na pôdu rezervy trnavského Spartaka. Duel im však nevyšiel podľa predstáv.

FC Spartak Trnava B vs. FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 17. Yao. ŽK: Yao, Jirka – Memič, Handžič, Stankovič, Válovčan. Zápas sledovalo v Červeníku 124 divákov.

Zostava FC Spartak Trnava B: Strapák – Janso, Deket, Gojković (65. Oravec), Bališ (61. Medgyes), Jirka, Hrebík, Yao, Košťál (80. Guilavogui), Dzíbela, Tóth

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Snitka, Memić, Pantidos, Savič, Pančík (62. Willwéber), Kostadinov, Stanković, Handzić (77. Vila), Válovčan, Bernadina

Futbal - DOXXbet liga - FK Dukla Banska Bystrica vs. AFC Nove Mesto nad Vahom - 09.04.2016 - Banska Bystrica

Oba tímy sa v Červeníku len pomaly dostávali do zápasového tempa. Miernu optickú prevahu hostí narušil v sedemnástej minúte gól Trnavy, o ktorý sa hlavou po rohovom kope postaral autor hetriku z posledného duelu červeno-čiernych proti Šencu Yao. O niekoľko minút neskôr musel Boroš v bránke Dukly riešiť dve nebezpečné situácie po únikoch Bališa, keď najprv trnavskému stredopoliarovi v poslednej chvíli zabránil v zakončení, aby následne zlikvidoval aj jeho dobre mierenú krížnu strelu. Spartak dominoval na ihrisku až do konca prvého polčasu, hoci v tridsiatej druhej minúte nemali hostia ďaleko od vyrovnania. Domácich v poslednej chvíli zachránil na bránkovej čiare dobre postavený obranca Tóth.

V úvode druhého dejstva Banskobystričania zatlačili domácich do defenzívy. V päťdesiatej minúte priamy kop Saviča obtrel tyčku Strapákovej svätyne. Na opačnej strane mohlo udrieť po rýchlych protiútokoch Spartaka a príležitostiach Bališa a Yaa. V šesťdesiatej druhej minúte Medgyes z dobrej pozície mieril iba nad bránku Dukly. V poslednej dvadsaťminútovke hostia zvýšili aktivitu v snahe o strelenie vyrovnávajúceho gólu. Svoje individuálne kvality najprv predviedol Kostadinov, jeho strelu však Strapák vyrazil na roh. V osemdesiatej siedmej minúte mohol Duklu spasiť po rohovom kope Vila, no uponáhľal sa a nenamieril presne. Aj preto Banskobystričania podľahli trnavskej rezerve 0:1.

Ľubomír Faktor (tréner B. Bystrice): „Nie je príliš čo hodnotiť. V prvom polčase sme dostali gól na 1:0 a potom sa hral medzišestnástkový futbal. My sme si v podstate nevypracovali žiadnu výraznú šancu. Až ž v druhom dejstve, konkrétne na jeho konci sme mali pološance. Ak by Vila spracoval najprv loptu a potom strieľal, mohol vyrovnať. Rozhodla väčšia vôľa domácich po víťazstve. Z našej strany to nebol futbal, ktorý sme chceli hrať.“

Peter Boroš (kapitán B. Bystrice): „Prvý polčas to bolo vyrovnané. Domáci sa už po rohovom kope ujali vedenia. Zostal tam nepokrytý hráč, ktorý sa presadil. Od tohto momentu bola Trnava o niečo pokojnejšia a lepšia, vyrážala viac do brejkov, stiahla sa na polovicu a vyčkávala na šancu. Chceli sme to zdramatizovať hlavne v druhom polčase, no chýbala nám finálna prihrávka do šestnástky. Škoda hlavne nevyužitého priameho kopu Savića, mali sme smolu, keď lopta obtrela žrď. Hustý val súpera sa nám nepodarilo prelomiť, chýbali presnejšie centre, prihrávky či zakončenie.“

V rámci 6. kola v boji o zotrvanie v DOXXbet lige sa zverenci trénera Faktora predstavia v sobotu 7. mája v Senci. Úvodný výkop je stanovený na 16.30 hod.