Od pondelka do piatka boli futbalisti Dukly Banská Bystrica na sústredení v hlavnom meste Českej republiky. Ako sa už v posledných rokoch stalo tradíciou, jej súpermi v rámci prípravných stretnutí boli aktuálne najsilnejšie a najlepšie tímy z hlavného mesta – Sparta a Dukla.

fk dukla bb - fk dukla praha
Obranná línia Dukly B. Bystrica v zápase s Duklou Praha.

Po rozpačitých výsledkoch z úvodu prípravy zverenci Norberta Hrnčára svojim nasadením a výkonmi v Prahe príjemne prekvapili. Síce na ťažkých terénoch umelých trávnikov na Strahove a v blízkom Beroune, mali hráči neľahké podmienky, ale slovenský tím bol často viac než vyrovnaným súperom.

Sparta Praha, s ktorou hrala Dukla v utorok, je po jeseni lídrom Gambrinus ligy bez jedinej prehry. Napriek tomu červeno-bieli v zápase od 30. minúty gólom Vajdu viedli a šancí mali v zápase aj na ďalšie tri góly. Lenže tri ich naopak postupne inkasovali a zápas tak skončil 3:1. Sparta si ale súpera pochvaľovala.

Lepšie to s Banskobystričanmi vyzeralo v zápase proti tímu s rovnakým názvom i podobnou minulosťou. Dukla Praha sa síce v piatkovom zápase v 40. minúte ujala vedenia, lenže Rejdovian ešte v poslednej minúte prvej časti hry vyrovnal. Po Považancovom rohu v 64. minúte sa hlavou presadil Vajda a Dukla zo Štiavničiek už nad Duklou z Julisky viedla. Lenže chorvátsky obranca Tomislav Božić v rýchlom slede strelil dva góly a zvrátil priebeh zápasu, ktorému dal ešte z pokutového kopu bodku na 4:2 Kalouda.

Popri pooperačnej rekonvalescencii Petra Boroša dostal v oboch zápasoch šancu mladý Viktor Budinský. Naopak, gólovo sa ani v druhom a treťom zápase v drese Dukly, nepodarilo presadiť útočníkovi Podbrezovej Hectorovi Tubonemimu.

Dukle sa zatiaľ v príprave výsledkovo nedarí. V prvom zápase podľahla vedúcemu tímu štvrtej najvyššej súťaže na západnom Slovensku – Gabčíkovu 0:2, potom vyhrala nad corgoňligovým DAC Dunajská Streda 1:0, doma prehrala s Rimavskou Sobotou 0:1 a remizovala v Šali 1:1. V Čechách podľa očakávaní nestačili červeno-bieli na popredné celky Gambrinus ligy.

Najbližší prípravný zápas odohrajú Banskobystričania v stredu 5. februára o 14.00 h na domácej pôde proti Liptovskému Mikulášu.