Futbalisti banskobystrickej Dukly vycestovali v nedeľu 12. septembra do Bratislavy, kde sa predstavili na pôde tímu FC Petržalka. V dôležitom stretnutí dokázala Dukla ukoristiť všetky tri body, hrdinom stretnutia sa opäť stal striedajúci David Depetris.

Oba celky mali pred stretnutím rovnako kladné skóre 16:5, tabuľkovo boli na tom lepšie domáci, ktorí sa nachádzali na 4. priečke s náskokom dvoch bodov pred Duklou. Pre banskobystrických futbalistov tak bolo nesmierne dôležité nestratiť kontakt s čelom tabuľky, čo sa premietlo aj do predvedenej hry na trávniku. Hráči Dukly pôsobili aktívnejším dojmom a už v úvodnej desaťminútovke si vypracovali pár sľubnejších šancí. Prvá vážnejšia šanca prišla v 12. minúte, po šikovnej prihrávke Polievku mohol otvoriť skóre zápasu Jurčišin, ten však nemieril presne. Domáci postupne vystrkovali rožky a v 27. minúte si vypracovali dve menšie príležitosti, tá prvá prišla po prieniku z ľavej strany a druhá po následnom centri z opačnej strany, s čím si však dokázali obrancovia Dukly poradiť.

Hostia z Banskej Bystrice však naďalej dominovali a najmä vďaka aktivite kapitána Polievku prichádzali ďalšie šance. Po jednej z nich otvorili skóre stretnutia v 35. minúte, Polievka si dobre narazil s Richtárechom, k lopte sa dostal Migaľa, ktorý prízemnou strelou k tyči prekonal Shevchuka v bráne Petržalky. Aj v záverečnej päťminútovke prvého dejstva prišli dve menšie šance Dukly, do šatní sa však odchádzalo za stavu 0:1 z pohľadu domáceho celku.

Petržalka nastúpila do druhého polčasu s jednou zmenou v zostave a odmenou im bol gól v 52. minúte. Po jednom z rohových kopov dobre hlavičkoval na bližšej žrdi Gašparovič, loptu predĺžil na Harbu, ktorý poslal loptu za chrbát Hrušku. V 60. minúte mohli Petržalčania pokojne viesť 2:1, po nebezpečnom protiútoku však nedokázali loptu usmerniť do siete, a tak prišli na rad hostia z Banskej Bystrice.

Tí sa nechceli zmieriť s remízovým rezultátom a snažili sa o vstrelenie gólu, zatiaľ čo domáca Petržalka hrozila najmä z brejkov a zo štandardných situácií. V 80. minúte mal gól na hlave Kupčík po rohovom kope Polievku, vedenie však strhli hráči Dukly na svoju stranu až o dve minúty neskôr. Po dobrom centri Prikryla z ľavej strany prišlo k veľkému nedorozumeniu v obrane Petržalky, lopta sa odrazila k striedajúcemu Depetrisovi a ten už nemal problém dopraviť loptu do siete. Domáci futbalisti mali na kopačkách vyrovnanie, v 84. minúte mal obrovskú šancu Danek, ale jeho strela napokon skončila na ľavej tyči Hruškovej brány. V samotnom závere hráči Dukly umne zbierali cenné sekundy a už sa nehrnuli bezhlavo do útoku, skôr kontrolovali priebeh stretnutia a podarilo sa im napokon dokráčať za cennými tromi bodmi. Hrdinom stretnutia sa tak opäť stal David Depetris, ktorý z pozície striedajúceho hráča dokázal vyprodukovať už svoj štvrtý gól v sezóne a aj vďaka jeho presnému zásahu sa Dukla dostala na priebežnú druhú pozíciu.

II. liga – 8. kolo – 12.09.2021 – Bratislava

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 52. Harba – 35. Migaľa, 82. Depetris. ŽK: 49. Gašparovič, 90. Nagy – 44. Slaninka, 57. Vajda.

Zostava FC Petržalka: Shevchuk – Mihálek, Kozák, Nemec, Kohút (76. Kuník), Nagy, Gašparovič (C), Štefanec (70. Danek), Turčák (88. Hurný), Spáčil (46. Hronec), Harba (88. Kelemen) (tréner – M. Auxt)

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Vajda (60. Willwéber), Kupčík, Slaninka – B. Ľupták, Prikryl, Richtárech – Jurčišin (56. Kojnok), Šulc (56. Depetris), Polievka (C) (89. Uhrinčať) (tréner – S. Varga)

8 0 1 7 4:32 1

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia v sobotu 18. septembra o 15.30 h, kedy nastúpia na stretnutie 9. kola II. ligy proti Trebišovu. Stretnutie sa odohrá vo Zvolene.