Banskobystrickí futbalisti pokračujú v sympatických výkonoch, avšak ďalej sa trápia v koncovke, a tak utorňajší zápas proti ofenzívnemu Trenčínu skončil bez gólov.

FK Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 0:0

ŽK: 38. Brašeň, 62. M. Pančík – 16. F. Kubík; ČK: 90.+ Fanendo Adi. Zápas na Štiavničkách sledovalo 860 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – M. Turňa, Poljovka, Adámik, S. Savič – Marek Hlinka – Brašeň (81. Považanec), M. Pančík ml., T. Hučko – Peňaška (75. Vrána), Slančík (89. Šovčík).

Zostava AS Trenčín: Volešák – Čögley, Rodríguez da Silva, Bednárik, R. Mazáň – Baéz – P. Mazan (87. Ďuriška), Štefánik (75. Bolinha), Lobotka – Fanendo Adi, F. Kubík.

IMG_9843Prvý polčas priniesol možno viac vzrušenia než by niekto očakával. V prvej veľkej príležitosti sa ocitol v 12. minúte František Kubík po tom ako obral o loptu chybujúceho Matúša Turňu. Kubík pohotovo vystrelil, Boroš sa už hádzal proti strele, no tú zastavil v poslednej chvíli stopér Jozef Adámik a odvrátil loptu do bezpečia. Ďalšiu možnosť mali hostia už o päť minút neskôr. Konkrétne to bol všadeprítomný Kubík, ktorý vypálil z vnútra šestnástky a jeho stečovaný pokus, ktorý mieril k pravej tyčke, vytlačil zaskočený Peter Boroš končekmi prstov na rohový kop. V polovici polčasu už prišla aj príležitosť Dukly. Saša Savič zahral autové vhadzovanie na Slančíka a ten sa s loptou predral z vlastnej polovice ihriska až pred šestnástku hostí, kde naservíroval Matúšovi Turňovi. Obranca červeno-bielych to vyskúšal bez prípravy, no jeho delovka skončila nad bránou Miloša Volešáka. Najväčšiu možnosť na skórovanie mal Adi Fanendo, ktorý v 29. minúte po pase od Kubíka hlavou opečiatkoval ľavú tyč zaskočeného Boroša. O šesť minút pohrozil domácemu gólmanovi Fanendo, ktorému prestrčil loptu za obranu Peter Mazan. Stredopoliar Trenčínu z otočky vypálil len do náručia Boroša. Záver polčasu priniesol šancu Dukly. Dobrou prácou sa odprezentoval Slančík, keď naservíroval do hlavičkového zakončenia pre Michala Peňašku. Útočník Dukly mieril presne k ľavej žrdi, ale Volešák zasiahol na bránkovej čiare. V úplnom závere prvého dejstva to prekombinoval Kubík, ktorý nakoniec trafil len jedného z obrancov Dukly, a vzápätí na druhej strane nezúžitkoval Michal Pančík presnú prihrávku od Fabiána Slančíka, keď v dobrej pozícii minul.

Druhý polčas sa odohral viacmenej v réžii Dukly. Už v 48. minúte naznačil ambície domácich niečo s týmto zápasom urobiť Pančík, Volešák vytlačil jeho prízemnú ranu na rohový kop. Pasivitu hostí ako tak prerušil Adi Fanendo a neskôr Peter Mazan avšak ich pokusy mierili len do stredu brány. V 60. minúte sa búrili tribúny voči verdiktu rozhodcom. Najprv padol v pokutovom území Peňaška, rozhodca však nereagoval. Lopta sa dostala k Slančíkovi, ktorého gól pre zmenu neuznali pre ofsajdové postavenie. Neskôr zahrával rohový kop Marek Hlinka, a zakrútil loptu tak, že skončila na brvne prekvapeného Volešáka. Silné minúty Dukly zakončil Slančík, ktorý sa dostal k dorážke po zákroku brankára hostí, no nedokázal trafiť zblízka takmer prázdnu bránu. V 82. minúte zabrnkal na nervy Bystričanom Jozef Adámik, ktorý rozohral presne na kopačku Kubíka, ktorý ešte potiahol akciu a odcentroval. Na jeho prihrávku si nabiehal Mazan, ktorý mohol zmraziť tribúny avšak chýbali mu centimetre k tomu aby sa dostal k zakončeniu. V poslednej minúte sa ešte k strele dostal aktívny Kubík, no kapitán červeno-bielych Martin Poljovka, pre ktorého to bol zápas číslo 400 v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, výborne zblokoval jeho pokus a zabránil tak ohrozeniu Boroša.