Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica nastúpili v rámci 3. kola Slovnaft Cupu na ihrisku Strečna. Banskobystričania naložili účastníkovi V. ligy  poriadny debakel a hladkým postupom do ďalšieho kola Slovenského pohára sa dobre naladili pred najbližším ligovým stretnutím.

Nerozhodný stav vydržal len do 3. minúty, v ktorej otvoril skóre stretnutia kanonier Dukly Róbert Polievka. Ten istý hráč zvýšil na 2:0 o 10 minút neskôr a krátko na to poslal hostí už do trojgólového vedenia mladý odchovanec Viktor Tóth. V 28. minúte sa do menoslovu strelcov zapísal aj Jozef Dolný a posledný presný zásah v prvom polčase pridal opäť Polievka, ktorý tak ešte do prestávky zavŕšil hetrik. Tréner Stanislav Varga cez polčas vystriedal troch hráčov a hostia pokračovali v nastavenom gólovom tempe. V 64. minúte rozvlnil sieť striedajúci Matej Starší a už o minútu vsietil siedmy gól Dukly Jozef Dolný. Čestného gólu sa dočkali aj domáci futbalisti. Jediný gól Strečna strelil v 75. minúte Maroš Rolček. Banskobystričania nešetrili súpera ani v závere stretnutia. V 77. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Starší, následne sa presadil aj Kolláti a druhým hetrikovým strelcom sa stal Jozef Dolný, ktorý v samom závere spečatil výsledok.

FK Strečno – MFK Dukla Banská Bystrica 1:10 (0:5)

Góly: 74. Rolček – 3., 13. a 38. Polievka, 27., 64. a 90. Dolný, 63. a 74. Starší, 18. Tóth, 85. Kolláti. Stretnutie sledovalo 263 divákov.

Zostava MFK Dukla: Krejčí – Kolláti, Gaško, Prikryl (46. Pollák), Migaľa – Willwéber (46. Snitka) – Hrudkay, Tóth, Holub, Polievka (46. Starší) – Dolný.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácich Štiavničkách v rámci II. ligy v sobotu, 16. septembra o 16:00 h proti Liptovskému Mikulášu.