S obranou je tréner spokojný, zapracovať chce na útoku. Športový riaditeľ hovorí o posilách do ofenzívy.

Ilustračné foto: Branislav Račko

Utorňajší prípravný zápas FK Dukla Banská Bystrica s druholigovým FK Senec mal s futbalom dosť málo spoločné. Husté sneženie pokrylo umelú trávu šmykľavou niekoľkocentimetrovou vrstvou snehu, cez ktorú bolo niekedy problém vidieť autové čiary. Najmä v prvom polčase nebolo badať, že hrajú proti sebe mužstvá z odlišných ligových úrovní. Druhé dejstvo prinieslo aktívnejší pohyb hráčov Dukly, čo vyústilo do niekoľkých sľubných príležitostí, ale v zakončení sa Banskobystričania trápili. „Keď sa pozrieme na ten terén, tak je ťažké sa baviť o nejakom futbale. Skôr to bolo o bojovnosti, o tom kto sa menej šmykne a potkne,“ zhodnotil zápas tréner Dukly Norbert Hrnčár.

Banskej Bystrici chýba strelec, ktorý by dával góly, a to sa prejavilo aj proti Sencu. Práve na ofenzíve chce Dukla ešte počas prípravy zapracovať. Tréner Norbert Hrnčár dúfa, že niektorí z hráčov, ktorí prišli na skúšku sa stanú platnými členmi tímu. „Vieme, že potrebujeme posilniť ofenzívu, že potrebujeme dať viac gólov a na tom pracujeme. Toto je hlavná úloha zimnej prípravy,“ povedal kouč Dukly.

Martin Poljovka. Ilustračné foto: Branislav Račko

V rovnakom duchu sa vyjadril aj športový riaditeľ Martin Poljovka. „Stále sme neskončili s hľadaním čistého útočníka. Boli by sme radi, keby niekto do útoku buď priamo alebo na skúšku ešte prišiel. To sa dorieši v najbližších dňoch,“ povedal Poljovka. Do prípravy sa zapojil aj Lukáš Hutta, kmeňový hráč Slovana Bratislava, ten sa však zranil. Riaditeľ však nevylúčil jeho návrat v prípade, že sa uzdraví. Ukrajinec Sergej Kurta sa v kádri nepresadil a po troch dňoch tím opustil. Na skúške však ostávajú Michal Peňaška, kmeňový hráč Slovana a Čech Pavel Vrána, ktorý naposledy hral za Karvinú.

Čo sa týka zadných radov, tie sa budú musieť vysporiadať po jarnej časti s odchodom Norberta Gyombera, ktorého kúpil taliansky klub Calcio Catania. Na margo odchodu generálny manažér Dukly Tomáš Geist pre klubový portál povedal: „Sme radi, že sa nám to podarilo a hráč dokázal všetkým zainteresovaným a aj svojim spoluhráčom, že sa dá prestúpiť aj z nášho klubu do Serie A.“ Dá sa to chápať aj ako skrytý odkaz pre hráčov, že k tomu, aby sa presadili v zahraničí netreba prestupovať do silnejších slovenských klubov ako Žilina či Slovan. Paradoxom je, že v čase ohláseného odchodu Gyombera sa vrátil do kádra červeno-bielych Jozef Adámik. Práve po jeho odchode v roku 2011 sa uvoľnilo miesto pre mladého stopéra, ktorý sa za rok a pol vypracoval medzi stabilné opory Dukly. V jarnej časti sa Gyomber stretne s Adámikom na ihrisku. Kým Adámik aj v zápase proti Sencu ukázal svoje kvality, ďalší nováčik v zadných radoch, Brazílčan Dionatan Texeira, sa v snehovej chumelici trápil a po prvom polčase bol vystriedaný.

Čo sa týka obrany, tréner má jasno. „Defenzívu máme vyriešenú. Budeme si želať, aby fungovala tak ako v jesennej časti, keďže gólov sme nedostávali veľa,“ povedal Norbert Hrnčár.

S prípravou sú v klube spokojní. „Veľmi pozitívne hodnotíme sústredenie v Prahe, kde sme odohrali dva kvalitné zápasy s Olomoucom a Spartou Praha. Trénovali sme na, síce umelých, ale kvalitných trávach,“ povedal Martin Poljovka. „Čo sa týka výsledkov, tak ani predtým, ani teraz som, čo sa týka výsledkov, veľkú váhu prípravným zápasom neprikladal. Prehrali sme 4:0 s Olomoucom, bol to náš prvý zápas a tak to aj vyzeralo. Tá výška prehry nás mrzí, ale hneď o tri dni nato sme hrali so Spartou 0:0 a z obidvoch strán to bol veľmi slušný zápas,“ zhodnotil doterajšiu prípravu športový riaditeľ.

Dukle sa darilo v sobotňajšom prípravnom zápase proti českému druholigistovi z Karvinej, keď na domácom ihrisku vyhrala 4:1.