Quantcast

Do jarnej časti ide FK Dukla s optimizmom a očakávaním dobrých výsledkov. „Chceme hrať pohyblivý, nátlakový a agresívny futbal, aby diváci odchádzali zo štadióna spokojní,“ povedal tréner Zaťko na dnešnej tlačovej konferencii.

Keďže do úvodného výkopu jarnej časti Corgoň ligy ostáva niekoľko dní, v priestoroch štadióna na Štiavničkách sa stretli predstavitelia FK Dukla  Banská Bystrica s novinármi, aby ich informovali o novinkách v klube. Prezident klubu Tomáš Geist, športový riaditeľ Rudolf Mažgut, tréner Štefan Zaťko a kapitán mužstva Martin Poljovka hovorili o  príprave a cieľoch v najbližšom období.

Štefan Zaťko vyjadril spokojnosť so zimnou prípravou. V rámci nej Dukla odohrala deväť prípravných zápasov, v ktorých ani raz neprehrala. Šesť zápasov vyhrala, dva skončili remízou a zápas s Honvédom Budapešť sa nedohral.  Pred týždňom sa navyše k mužstvu pripojil Martin Jakubko, tréner tak verí, že odchod Róberta Picha nebude pre tím oslabením. „Verím, že viacerí hráči jeho sedem gólov nahradia a nebudú nám tie góly chýbať,“ povedal Zaťko na margo odchodu najlepšieho strelca do MŠK Žilina. K Martinovi Jakubkovi poznamenal: „Martin je kvalitný hráč, jeho vklad do hry mužstva bude jasne zreteľný.“

Čo sa týka útoku, Dukla si má z čoho vyberať. Okrem Jakubka posilnil predné rady aj Patrik Johancsik, ktorý prišiel z Petržalky. Spolu so Seyem, Hesekom, UškovičomSlančíkom, tak majú červeno-bieli šesť adeptov na pozíciu útočníka. Tréner si vie niektorých z nich predstaviť aj na iných pozíciách, Zaťko spomenul Johanciska, Uškoviča, či Heseka. „Koho použijeme do jarnej časti? Jednoznačne dvoch útočníkov, ale mená si nechám pre seba, ak dovolíte,“ odpovedal tréner na otázku, kto sa objaví na poste útočníka v najbližšom kole, kedy sa Dukla predstaví na ihrisku Senice.

Útočný potenciál kádra by sa mal prejaviť aj na hre mužstva. „Chceme hrať pohyblivý, nátlakový a agresívny futbal, aby sa bolo na čo v našej hre pozerať. Ak aj zápas skončí 0:0, aby ľudia odchádzali odtiaľto spokojní a nepovažovali to za stratený čas.“

Tréner má jasno aj v zložení obrannej štvorice. Vzhľadom k tomu, že kvôli zraneniu sa Adámik nemohol zapojiť do zimnej prípravy, momentálne s ním nemôže počítať.

Priemerný vek kádra Dukly je 23,7 rokov. V príprave sa objavilo viacero mladých hráčov. Štefan Zaťko bol  spokojný s 19-ročným Fabiánom Slančíkom. „V jarnej časti dostane priestor nastúpiť v ligových zápasoch,“ povedal Zaťko a vyzdvihol aj ďalšieho talentovaného hráča Dukly, iba 16-ročného Michala Faška, na adresu ktorého poznamenal: „Chceme, aby viac pôsobil v seniorskom futbale ako v dorasteneckom.“

Geist: Musíme rátať aj s príjmami za odchody hráčov

Smerom ku prezidentovi klubu zaznievali najmä otázky ohľadom finančnej kondície Dukly. Ako povedal Tomáš Geist, rozpočet na celý rok je 1,9 milióna eur. „Treba povedať to, čo som hovoril aj v lete a nerád by som sa opakoval: Žijeme v dobe, ktorá športu a futbalu neželá. Napriek tomu je klub pripravený ísť do jarnej časti s tými cieľmi, ktoré sme si pred sezónou vytýčili (minimálne obhájiť tretie miesto z minulej sezóny pozn.red.),“ povedal Geist.

Na otázku ohľadom údajných nevyplatených prémií pre hráčov prezident odpovedal: „Je pravda, že sme sa s hráčmi dohodli na kalendári, na určitom postupe, ktorý budeme plniť. Aj v minulom ročníku sme vyplácali prémie hráčom na jeho konci a v takomto smere pôjdeme aj tento rok.“ Do budúcnosti sa ráta  aj s príjmom z predaja hráčov. „Klub na úrovni Dukly Banská Bystrica musí rátať aj s príjmami za odchody hráčov, čo sme v minulých rokoch nepraktizovali,“ skonštatoval Tomáš Geist.