Desiaty kalendárny týždeň, počas ktorého bude nad Banskou Bystricou vychádzať Slnko už o štvrť na sedem ráno a zapadať o pol šiestej podvečer, si slnečné dni užijeme len v prvých dňoch.

Pondelok začne teplotami tesne pod bodom mrazu, ktoré ale spríjemnia slnečné lúče. Tie vzduch počas dňa vyhrejú na maximálne päť stupňov Celzia.oblak

Utorok má byť podľa počítačových predpovedných modulov rovnaký, ako pondelok. Teplota vzduchu sa opätovne vyšplhá ku piatim až šiestim stupňom Celzia v tieni, pričom aj ranné teploty budú o niečo teplejšie.

Streda prinesie hneď z rána nárast oblačnosti. Vďaka nej už teploty neklesnú pod nulu. Zrážky sa ešte nad Banskou Bystricou uprostred týždňa neočakávajú.

Štvrtok bude zamračený, pričom teplota vzduchu sa vyšplhá ku siedmim stupňom Celzia. Popoludní a podvečer už musíme počítať s menšími zrážkami.

Piatok nás hneď z rána donúti vytiahnuť dáždniky. Zrážky budú najintenzívnejšie práve dopoludnia, pretrvať môžu aj popoludní. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať v rozmedzí do siedmich stupňov Celzia.

Víkend môže priniesť krátkodobé vyjasnenie oblohy, pričom ešte v sobotu ráno môže zapršať a následne sa k slovu dostanú opäť aj lúče Slnka. V sobotu môže teplota vzduchu stúpnuť až ku desiatim stupňom Celzia. V nedeľu sa zmení smerovanie vetra a opäť sa zväčší oblačnosť nad našim územím. Teplota vzduchu mierne poklesne a v nedeľu večer má predbežne opäť aj zapršať.