Quantcast

Zápas tímov zo stredu tabuľky mohli v piatok vidieť diváci na trenčianskom štadióne Pavla Demitru. V rámci 45. kola hokejovej Tipsport extraligy si tu zmerali sily piaty Trenčín so siedmou Banskou Bystricou.

Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 2. Mikula (Lelkeš, Sojčík), 23. Mikula (Bagin, Sojčík), 35. Habšuda (Filo, Jakúbek), 54. Lelkeš (Mikula, Sojčík) – 11. Zigo (Hlinka), 36. Šimun (Zigo)

Úvodné zostavy tímov:

Dukla Trenčín: Kristín – Vizváry, Bokroš, Bagin, Pozník, Habšuda, Bednár, Markovič – Pardavý, Marosz, Gašparovič – Mikula, Lelkeš, Sojčík – Otčenáš, Rusnák, Filo – Jakúbek, Nemček, Hudec – Broska.

HC ’05 Banská Bystrica: Chorošun – Kubka, Ketner, Styk, Richter, Predajniansky, Devečka – Jankovič, Hudec, Lunter – Danton, Češík, Marcinek – Hlinka, Zigo, Macík – Šimun.

Trenčania nastúpili do stretnutia aktívnejšie a hneď v druhej minúte sa im podarilo otvoriť skóre stretnutia. Kombinačnú akciu zakončil úspešným tečom Lelkešovej strieľanej prihrávky Mikula. Aktéri prvého gólu mohli o pár minút vsietiť aj ďalší, tentokrát však zoči-voči Chorošunovi zaváhali. Aktivita domácich bola evidentná, v desiatej minúte nastrelil konštrukciu brány Bednár. Postupne sa osmelili tiež hostia z Banskej Bystrice a hneď to prinieslo vyrovnanie, keď Kristína prekonal bekhendom Zigo. “Barani” dostali puk za súperovho brankára i druhýkrát, videorozhodca Vrančík však presný zásah pre vysokú hokejku neuznal. Do prvej sirény zvonila Chorošunova brána ešte raz, tentokrát trafil žrď Sojčík.

Rovnako rýchly nástup mala Dukla i do druhej tretiny. Vylúčenie Richtera potrestal po dorážke Baginovej strely svojim druhým gólom v zápase Mikula. Chorošun bol aj v druhej tretine zamestnanejším brankárom, no svoj tím dokázal podržať. Obzvlášť nepríjemnou bola 28. minúta a únik Pardavého, ktorého pokus však skončil na rusovej vyrážačke. Trenčín to však mrzieť nemuselo, V 35. minúte totiž zvýšili na 3:1 po elegantnom prieniku Habšudu. Hostí to však nezlomilo a 54 sekúnd sa opäť dotiahli na rozdiel jedného gólu, keď sa pred Kristínom presadil mladík Šimun.

Rovnaký hráč narobil pred bránkoviskom domácich prievan aj v úvode záverečného dejstva, jeho nepríjemné dorážanie však Kristín so šťastím ustál. Na druhej strane sa črtal gól Trenčínu, Marosz však nenahral lepšie postavenému Filovi, ale sám vystrelil, čo však neslávilo úspech. Chorošunovi následne zavarila tiež mimoriadne aktívna druhá formácia domácich, keď pri Mikulovom zakončení nechýbalo veľa k hetriku. Táto formácia predsa len ešte raz skórovala. V 54. minúte definitívne rozhodla zápas počas presilovky, keď si Lelkešovu strelu trošku nešťastne zrazil do brány Chorošun.