Neoddeliteľnou súčasťou rodinných domov, ktoré majú viac než len jedno podlažie, je schodište. Ak sa takýto dom chystáte stavať, pôjde tak o jednu z jeho základných súčastí. Našťastie, výber na trhu je široký, takže sa isto nájde schodište, ktoré splní všetky vaše predstavy.

Samonosné drevené schodište poskytuje skvelý dizajn a taktiež výnimočnú kvalitu

Jedným z možných riešení sú samonosné drevené schody. Vyrábajú sa v rôznych prevedeniach, takže je možné ich zakomponovať do rôznych interiérov. Takéto schodište sa automaticky stane ozdobou interiéru, keďže drevo má svoj jedinečný nadčasový vzhľad, ktorý vyzerá dobre (takmer) všade.

Samonosné drevené schodištia sa však nevyznačujú len krásnym dizajnom. Vynikajú aj po funkčnej stránke. Sú kvalitné, spoľahlivé a majú vysokú stabilitu. Od samonosného dreveného schodišťa tak možno očakávať dlhú a bezproblémovú životnosť.

Drevený obklad betónového schodišťa, to je harmónia dreva a betónu, ktorú si zamilujete

Rozhodne sa nemusíte báť, že by ste museli samonosné drevené schodište nechávať renovovať tak často, ako je pri niektorých práčkach nutné kupovať náhradné diely pre práčku. Ak však u vás aj napriek tomu prevládajú predsudky voči drevenej konštrukcii, môžete siahnuť po betónovom schodišti. No dobre, niekedy nejde o predsudky, ale o fakt, že do daného interiéru sa betónové schodisko hodí viac.

Každopádne aj pri betónovom schodišti ostáva priestor na využitie dreva a to vo forme obkladu betónového schodišťa. Často ide o lepšie riešenie než hojne využívaná dlažba. Vzhľad dreva sa k betónovému schodišťu veľmi hodí a takéto schodište je tiež celkom ľahko možné dizajnovo zladiť so zvyškom interiéru. Nehovoriac o tom, že v porovnaní so spomínanou dlažbou je drevený obklad oveľa príjemnejší aj na dotyk.