V rámci predposledného kola skupiny o 1.-6. miesto sa banskobystrickí basketbalisti predstavili na palubovke ŠKP Bratislava. Obidve mužstvá už mali istú účasť vo Final four.

Úvod zápasu naznačoval, že obom družstvám už napriek istému postupu ide o veľa. Domáci Štart posilnení o extraligových hráčov Interu Bratislava (Páleník a Ondruš) nechceli nechať nič na náhodu. Hosťujúci hráči nastúpili v nižšej zostave, aj napriek tomu robili domácim hráčom veľké starosti. Hlavne Rendla a Šoltés v prvej štvrtine skórovali a Bystričania ju vyhrali 21:20. V druhej štvrtine domáci hráči vyrovnali hru, keď sa presadzovali hlavne spod koša. Hostia sa nevyvarovali stratám, čo domáci trestali. Do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu 42:42.

V tretej štvrtine sa Banskobystričanom rozstrieľal spoza oblúka Rendla a Siládi, zhodne premenili po dve trojky. Na strane domácich úradoval pod košom Páleník. Do poslednej štvrtiny vstupovali hostia so štvorbodovým náskokom 61:65. Aj úvod záverečnej štvrtiny vyšiel hosťom, ktorí natiahli skóre na dvanásťbodov. Domáce družstvo sa spoliehalo na prevahu pod košom, čoho dôsledkom Bystričania chytali osobné chyby. Po vyfaulovaní Rendlu, Rozima a Šoltésa si boli Bratislavčania vedomí svojej výškovej prevahy vsadili všetko na hru pod košom. Posledné dve minúty sa natiahli hlavne dvomi oddychovými časmi na oboch stranách lavičiek. Napätie sa dalo krájať, nervozita stúpala, šťastnejší v samotnom závere boli hosťujúci hráči, ktorí si zabezpečili postup na finálový turnaj z tretieho miesta.

1.Liga muži – skupina o 1.-6. miesto – Bratislava

BK ŠKP Štart Bratislava vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 79:80 (42:42)

Štvrtiny: 20:21, 22:21, 19:23, 18:15, TH: 24/12 – 17/13, Fauly: 21 – 20, trojky: 7 – 9.

Body za BK ŠKP Štart Bratislava: Páleník 29, Odnoga 11, Otčenáš 11, Ondruš 10, Vojtek 8, Michálek 6, Kirchner 2, Straško 2,Kubinec 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Siládi 22, Rendla 17, Rozim 16, Šoltés 14, Koczkáš 9, Švarc 2, Šušanský 0, Suriak 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Obidve družstvá už mali istý postup na finálový turnaj, rozhodovalo sa o mieste z ktorého naň postúpia. V úvode sme mali mierne navrh, ale domáci hru vyrovnali a aj preto boli všetky štvrtiny vyrovnané. Domáci posilnení o „extraligistov“ Interu Páleníka a Ondruša chceli v poslednom domácom zápase uspieť. Výšková a silová prevaha pod košom bola na ich strane. Bojovnosťou, rýchlosťou , úspešnosťou trestných hodov aj spoza trojbodového oblúka sme udržali najtesnejšie víťazstvo.“

Posledný domáci zápas odohrajú naši basketbalisti v sobotu 28. apríla o 17.00 hod v hale Dukla na Štiavničkách proti víťazovi BKM Lučenec.