Poverený príslušník v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu. Neznáma žena v utorok 21. apríla okolo 10.00 h, zatelefonovala 66-ročnej žene z Banskej Bystrice, predstavila sa ako jej neter „Marika“ a žiadala o poskytnutie pôžičky vo výške 800 až 900 eur.

euro mena bbonline.sk FRNa základe toho po vzájomnej dohode poškodená o 12.00 hodine pred SC Europa odovzdala peniaze, 970 eur, neznámej žene. Až neskôr zistila, že bola uvedená do omylu. Páchateľka, po ktorej pátrame, je vysoká približne 160 cm, je štíhlej postavy, má dlhé čierne vlasy. Na hlave mala červenú šiltovku a bola v tmavom oblečení. Za tento podvod hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

Takéto praktiky používajú páchatelia veľmi často. Preto je dôležité, aby sme si vopred overili, či chce požičať penia naozaj niekto z príbuzných, alebo je to podvodník. Páchatelia v telefonáte poškodeným kladú také otázky, že sami im prezradia ako sa volajú ich príbuzní, za ktorých sa potom páchatelia vydávajú. Polícia preto varuje, aby ľudia peniaze niky nedávali cudzej osobe.