Všetky hlavné mládežnícke tímy MFK Dukla Banská Bystrica sa počas uplynulého víkendu vyznamenali víťazstvami. Pre dorasty to boli záverečné zápasy jesennej časti, žiakov ešte zápasy čakajú.

II. Liga starší dorast U19 – 14. kolo

Suverénny tím staršieho dorastu MFK Dukla zavítal do Zvolena kde sa v derby zápase postavil domácej Lokomotíve. Derby zápas bol o to zaujímavejší, že sa stretol druhý tím s prvým. A úvod stretnutia vyšiel lepšie lídrovi tabuľky z Banskej Bystrice keď už v 10. minúte skóroval Genský. Od tohto momentu však obrany na oboch stranách fungovali na sto percent a do konca prvého polčasu už gól nepadol. V tom druhom sa dorast Dukly snažil udržať vedenie, prípadne rozhodnúť druhým gólom. To sa podarilo v 67. minúte keď Žilinec prekonal domáceho brankára a strelil dôležitý druhý gól. Dukla mala možnosť dokonca odskočiť aj na tri góly, pretože v 76. minúte kopali pokutový kop, ale Malík ho nepremenil. Nič to, ale nemenilo na tom, že v derby zápase dorast Dukly zvíťazil a zo Zvolena si odviezol tri body.

MFK Lokomotíva Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2
Góly: 10. Genský, 67. Žilinec

Zostava MFK: Nôta, Vozár, Žilinec, Medveď, Telúch, Benedik (86. Pálka), Malík (C), Genský (71. Žatko), Môcik (78. Kladivík), Koreň, Hrudkay (86. Kostúr)

II. Liga mladší dorast U17 – 14. kolo

Posledný jesenný zápas dorasteneckých mužstiev si mladší dorast vo Zvolene poriadne užil. Už v prvom polčase domácich do ničoho nepustili a vyhrali ho s prehľadom 3:0. Postupne sa presadili Galko, Gonda a Šamo. Výborný výkon Dukly pokračoval aj v druhom polčase a domáci sa na veľa nezmohli. V 48. minúte zvyšoval skóre druhým gólom Šamo a k nemu sa strelecky ešte pridali striedajúci hráči Čilík s Babicom. Zvolen dokázal skórovať len raz, v 67. minúte, a tak si Dukla vybojovala pohodlné víťazstvo 6:1. Po jeseni teda oba dorastenecké tímy MFK suverénne vedú tabuľky II. ligy.

MFK Lokomotíva Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 1:6
Góly: 10. Galko, 18. Gonda, 39. 48. Šamo, 60. Čilík, 76. Babica

Zostava MFK: Šidlovský, Plško, Galko (49. Truban), Pollák (C), Klementis (49. Čilík), Šamo (52. Babica), Koreň, Gonda, Piaček, Herc, Strapek

14 TJ Jednota Bánová 13 0 1 12 11:55 1

Dorastencov MFK čaká zimná prestávka a nasledujúci zápas odohrajú až v marci 2018. Konkrétne 25.03.2018 sa predstavia na Štiavničkách proti MŠK Námestovo.

I. Liga starší žiaci U15 stred – 11. kolo

Žiaci Dukly sa v I. lige bijú o najvyššie priečky a v ďalšom zápase privítali na domácom ihrisku v Radvani hostí z Martina. Domáci sa do súpera od začiatku pustili naplno a výsledkom bolo už po 10. minútach dvojgólové vedenie. Najskôr sa v 2. minúte presadil Belička a následne v 10. minúte Berky. Pre futbalistov MFK to bol teda ideálny začiatok, naopak hostí čakala ťažká úloha otáčať výsledok. Obrana Dukly však fungovala veľmi dobre a Martinu nedovolila sa priblížiť na rozdiel jedného gólu. Naopak v 55. minúte mala Dukla výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Maďar a zvýšil na 3:0. V závere ešte síce dokázal Martin skórovať, to však, ale bolo z ich strany všetko a 3 body tak ostali doma v Banskej Bystrici.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK FOMAT Martin 3:1
Góly: 2. Belička, 10. Berky, 55. Maďar (11 m)

Zostava MFK: Danko (C),P. Reptiš, R. Reptiš, Jackuliak, Milrád (36. Horváth), Belička (50. Martin), Berky, Medveď (46. Flaška), Burák, Maďar, Poliak

I. Liga starší žiaci U14 stred – 11. kolo

Starší žiaci do 14 rokov nastupovali proti Martinu stále bez jedinej prehry v lige a len s jedným inkasovaným gólom. Cieľ bol teda, aby víťazstvo ostalo doma a to aj napriek tomu, že hostia z Martina sa nachádzali na štvrtom mieste. Futbalistom Dukly sa podarilo streliť úvodný gól stretnutia v 12. minúte keď sa presadil Rusko. To však bolo z ich strany na dlhšiu dobu všetko a Martin sa držal len na rozdiel jedného gólu. Do druhého polčasu poslali hostia až trojicu nových hráčov, vyrovnanie však neprišlo, práve naopak v 43. minúte Matúš Štefko zvyšoval na 2:0 pre MFK. Tento zásah domácich upokojil a v záverečných minútach pridali do siete hostí ešte ďalšie 3 góly. Postarali sa o ne postupne Úradník, Svetlík a Dedok a rozhodli o jednoznačnom víťazstve 5:0.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK FOMAT Martin 5:0
Góly: 12. Rusko, 43. Štefko, 65. Úradník, 66. Svetlík, 69. Dedok

Zostava MFK: Sokol, Sládeček (65. Tomaník), Lukáč, Túry (60. Loučka), Puškár (47. Dedok), Rusko, Svetlík, Úradník (C), Štefko, Knoška (47. Blahút), Ciprus (65. Ďurkovič)

I. Liga mladší žiaci U13 stred – 11. kolo

Dukla ako druhý tím tabuľky privítala na domácom ihrisku mužstvo Akadémie Juventus, ktorému patrila posledná priečka. Domáci teda nechceli nechať nič na náhodu a o víťazstve chceli rozhodnúť čo najskôr. Ako prvý sa za domácich presadil Gabriel Kaliský v 9. minúte a poslal domácich do vedenia. To o ďalších 10. minút zvyšoval Michal Kmeť a pre MFK sa duel vyvíjal veľmi dobre. Dvojgólové vedenie znamenalo, že domáci mohli aj mierne poľaviť, hostia sa však presadiť nedokázali. A keď v 43. minúte svojim druhým gólom v zápase zvyšoval Michal Kmeť už na 3:0, o zápase bolo rozhodnuté.

MFK Dukla Banská Bystrica – Akadémia Juventus Žilina – Bytča 3:0
Góly: 9. Kaliský, 19. 43. Kmeť

Zostava MFK: Malec (C), Garaj, Šinský, Novodomec, Vida, Števonka, Malych, Bálint, Kaliský, Bátovský, Longauer, Urva, Kmeť, Švantner, Mesiarik, Senček. Haring, Hudec

I. Liga mladší žiaci U12 stred – 11. kolo

Mladší žiaci vyhrali naposledy koncom augusta a bolo to práve proti súperovi, proti ktorému sa postavili aj v sobotu. Nastupovali teda do zápasu s jasným zámerom napraviť si po viac ako dvoch mesiacoch chuť víťazstvom. Žiaci MFK začali veľmi dobre a po dvoch góloch Poljovku vyhrávali v 13. minúte 2:0. V 22. minúte to však už bolo len 3:2, ale našťastie v poslednej minúte prvého polčasu zvyšoval opäť na rozdiel dvoch gólov Greško. Druhý polčas bol jasne v réžii Dukly. Do siete hostí nastrieľali 7 gólov, len jeden inkasovali a bolo z toho nakoniec vysoké víťazstvo 11:3. V zápase sa zaskvel predovšetkým Samuel Greško, ktorý strelil až 4 góly a Solárik s Poljovkom, ktorí sa trafili obaja po dva krát.

MFK Dukla Banská Bystrica – Akadémia Juventus Žilina – Bytča 11:3
Góly: 8. 13. Poljovka, 20. 55. Solárik, 30. 32. 48. 59. Greško, 34. Lakomčík, 43. Cimerman, 60. Blihár

Zostava MFK: Lakomčík, Žabka, Spišiak, Adame, Almáši, Bednár, Blihár, Brštiak, Greško, Kaščák, Kaliský, Kvasna, Kucharka, Adam Kormaňák, Samuel Kormaňák, Kinčok, Poljovka, Solárik, Marko, Francisty, Cimerman

10 MFK Lokomotíva Zvolen 11 0 0 11 36:181 0

Nasledujúce kolo odohrajú starší žiaci Dukly v nedeľu 12.11.2017 proti tímu Akadémia Juventus Žilina – Bytča na umelej tráve v časti Žilina – Strážov so začiatkom o 10.00 resp. 12.00 hodine. Mladší žiaci budú hrať na domácom ihrisku v sobotu 11.11.2017 proti žiakom zo Zvolena. Zápasy majú výkop o 10.00 a 11.30 h.