Zima dáva našej pokožke výrazne zabrať. Ak vás dlhodobo trápi mastenie pokožky na tvári, alebo naopak extrémne vysúšanie pokožky, práve v prechodnom období medzi zimou a jarou je pokožka extrémne zaťažovaná a zaslúži si viac pozornosti.

Pri dlhodobých problémoch s pokožkou sa musíte držať týchto pravidiel.

Nevytláčajte si hnisavé akné

Viaceré ženy majú tendenciu už pri objavení hnisajúcej vyrážky si ju okamžite vytlačiť. Bez zásahu kozmetičky sa tento úkon neodporúča robiť. Hnisajúce akné by ste si doma nemali vytláčať, nakoľko si pri vytláčaní roznesiete infekciu a hnisajúce akné neodstránite, práve naopak, rozšírite ho po celej tvári.

Ak chcete, aby vaša pokožka vyzerala zdravo a sviežo, odporúčame vám nevytláčať hnisajúce akné, aby ste si infekciu nerozniesli.

Kúpte si galvanickú žehličku

Skvelým pomocníkom, a nielen na liečenie akné, je galvanická žehlička. Medzi jej pozitíva patrí liečba akné, čistenie pórov, zvyšovanie elasticity pokožky, odstraňovanie čiernych bodiek a stimuláciu tvorby kolagénu. Je určená pre všetky typy pleti a dokáže pomôcť eliminovať vznik vrások. Je ľahko použiteľná a nezaberie príliš veľa miesta, čiže je aj ľahko skladovateľná.

Podporte pokožku aj zvnútra

Hovorí sa, že ak nás trápia problémy s pokožkou, niečo nie je v poriadku s našim tráviacim ústrojenstvom. Pri problémoch s pokožkou nám zjavne chýbajú vitamíny a minerály, ktoré podporujú prirodzený stav pokožky.

Odporúčame zvýšiť konzumáciu bobuľového ovocia, zeleného čaju, granátových jabĺk, orechov, semienok, zeleru, mrkvy, horkej čokolády a listovej a hlúbovej zelenine. Nezabúdajte zvýšiť aj pitný režim.

Ak máte problémy so zrakom, mali by ste konzumovať nielen potraviny, ale aj prípravok na zlepšenie zraku. To isté platí aj pri pokožke. Okrem úpravy jedálnička si pomôžte doplnkami pre zlepšenie kvality pleti.