Len pol hodinu cesty autom od Banskej Bystrice sa nachádza obľúbená turistická destinácia nielen pre našincov. Každoročne sem zavíta niekoľko stovák zahraničných turistov. Lyžiarske stredisko Snow Park Donovaly si obľúbili Nemci, Poliaci, Rusi, Taliani, Španieli či Česi.

donovaly free fotoTipy na výlety

Donovaly sú súce na dovolenku v každom ročnom období. V zime sa lyžiari môžu vyblázniť na svahu s 11 km dlhými zjazdovkami. Bežcov čaká 18,4 km bežeckých tratí. Hoci je momentálne sezóna zatvorená, nezúfajte, v lete sa vám naskytá azda ešte aj viac možností pre rozmanité výlety.

Príďte objaviť čaro Banskobystrického kraja spolu s vašimi ratolesťami ešte túto sezónu. V okolí nájdete desiatky prírodných rezervácií a pamiatok.  V rámci pešej turistiky môžete navštíviť napríklad Brankovský vodopád, Majerovu skalu, Ľupčiansky hrad či Náučný chodník Národného parku Veľká Fatra. Cyklisti si zas spomedzi 42 cyklotrás s rôznymi náročnosťami určite nebudú mať problém vybrať tú svoju.

Ubytovanie v apartmánoch v horskom prostredí

Mnohí sa na turistickej dovolenke s deťmi neradi vzdávajú pohodlia domova. A práve to zabezpečuje apartmánový dom TATRAN, ktorý ponúka 2 izbové štúdia s vlastným sociálnym zariadením a kuchynkou, ktoré sú ako stvorené práve pre rodičov s deťmi. Od ubytovania to máte blízko ku všetkým miestnym atrakciám. Len 200m od apartmánu nájdete rozprávkovú dedinku Habakuky – obľúbené čarovné miesto, ktoré doslova žije našimi ľudovými rozprávkami od Pavla Dobšinského. Vďaka fantazíjnej architektúre domčekov, divadelným predstaveniam a hlavným hrdinom ľudových príbehov sa ľahko dostanete do atmosféry rozprávok ako Zlatá Priadka, či Popolvár spolu s vašimi deťmi.

Nielen deti sa určite vybláznia na jednej z najväčších atrakcií Donovalov – tobogánovej dráhe, ktorú nájdete v neďalekej Fun Aréne. Okrem toho si môžu vaši najmenší zaskákať na trampolínach či zažiť lezenie v detskom lanovom centre.

mama so synom free fotoPobyt s animačným programom pre deti

Príjemný Residence Hotel & Club je vhodnou voľbou ak hľadáte relax pre seba a zábavu pre deti v jednom. Zatiaľ čo vy sa necháte rozmaznávať v hotelovom wellness centre masážami, saunami a kozmetickými procedúrami, o vaše deti bude postarané v detskom kútiku. O program sa starajú animátori a medvedík MOMO – hotelový maskot. Hotel je skutočne baby friendly, k dispozícii máte všetko čo je potrebné k starostlivosti o tých najmenších. Počas sviatkov a prázdnin organizuje hotel tematické party, zájazdy či oslavy s bohatým programom. Najbližšie sa pripravuje tzv. Farmársky víkend – víkend plný živej hudby, zábavných hier, aktivít a dobrého jedla.

Zdroj: www.zlavy.sme.sk