Súťaž o najlepšiu čučoriedkovú dobrotu, farmársky trh a kultúrny program. Na siedmy Čučoriedkový deň, ktorý sa bude konať v sobotu 10. augusta v Telgárte bude už zďaleka lákať vôňa koláčov a ľudová muzika.

Kto naozaj nechce o nič prísť, mal by byť v Telgárte už o 10:30 h. Na lúke pred Hotelom Telgárt sa totiž už v tom čase začína prezentácia súťažiacich a ich receptov, s ktorými budú súťažiť o najchutnejšiu čučoriedkovú dobrotu. Samotné pečenie koláčov štartuje o 11:00 h, kedy začne vyhrávať aj Ľudová hudba Jána Maka a otvoria sa tvorivé dielne.  Spomedzi tradičných remesiel si záujemcovia môžu vyskúšať napríklad paličkovanie, strihanie oviec či vyrezávanie z dreva. Počas vypekania čučoriedkových pochúťok zanôti aj Ženská spevácka skupina Trnki z Banskej Bystrice.

Po vyhlásení výsledkov súťaže a udelení cien bude od 14:00 do 16:00 h opäť vyhrávať hudba Jána Maka.

Samozrejme, návštevníci telgártskeho Čučoriedkového dňa si budú môcť čučoriedkové dobroty aj kúpiť – všetko v ekologických rozložiteľných nádobách, a všeličo iste ponúkne aj lokálny farmársky trh.  Viac o podujatí nájdete na Facebooku.

A komu sa bude máliť, môže sa po skončení programu v Telgárte presunúť do neďalekej Pohorelej (cca 18 km), kde sa v sobotu koná ďalší ročník folklórneho podujatia Pohorelá – Dedina ako klenotnica.

Od 17:00 h sa na tamojšom amfiteátri predstavia folklórne skupiny, súbory, ľudové hudby ale aj tradiční pohorelskí remeselníci. Viac o podujatí nájdete na Facebooku.