V Banskej Bystrici nás čaká prevažne jasný a spočiatku aj veľmi teplý týždeň. Podľa predpovedných modulov meteorologických serverov dokonca naše teplomery opäť môžu ukázať až 30 stupňov Celzia.

Najteplejším dňom prvého septembrového týždňa bude hneď pondelok, ktorý by mal byť z rána prevažne jasný, neskôr môže oblakov na oblohe mierne pribudnúť. Teplota na teplomeroch sa môže v chládku vyšplhať na 29 až 30 stupňov Celzia. Viac oblačnosti by malo byť v utorok a stredu, kedy sa už teplota dostane len na 26 stupňov a prevažne polooblačná obloha by mohla priniesť spravidla v popoludňajších hodinách i menšie zrážky. Výraznejšia zmena príde od štvrtku, kedy možno očakávať aj slabší nárazový vietor, ktorý so sebou prinesie ďalšie ochladenie o približne dva až tri stupne. Už vo štvrtok zrážky predpokladané nie sú, oblačnosti bude na oblohe len málo a postupne jej bude ubúdať. A to až tak, že od piatku by mala byť obloha takmer úplne jasná a pri teplote okolo 24 stupňov Celzia bude počasie priať septembrovým výletom aj počas celého víkendu, ktorý bude pri rovnakých teplotách podobne jasný.

Dni sa naďalej skracujú. Východ Slnka očakávajte v týchto dňoch okolo 6.10 h ráno a jeho západ už okolo štvrť na osem večer.