Do druhého ročníka súťaže „Do práce na bicykli“ sa v tomto roku zapojilo 45 družstiev so 136 členmi. Súťažiaci spolu počas celej súťaže najazdili po Banskej Bystrici 25 017 km. 

_MG_4317Víťazným tímom v počte najviac najazdených kilometrov sa stal tím ZŠ Spojová, pričom tím tejto školy (trieda 8.D ZŠ Spojová) zvíťazil aj v kategórii najviac absolvovaných jázd. V individuálnych kategóriach si prvenstvo a ceny odniesli Peter Polóny (najviac najazdených kilometrov), ktorý najazdil 1594 kilometrov a Peter Balog s počtom 54 absolvovaných jázd (najväčší počet jázd). Víťazom sa počas vyhdonotenia vo štvrtok v areáli Múzea SNP prihovorila aj holandská veľvyslankyňa Daphne Bergsma, ktorá ocenila aktivity mesta a pokrok v oblasti nemotorovej dopravy. Podujatie aj v tomto roku organizovala Občianska cykloiniciatíva OCI BB v spolupráci s Mestom Banská Bystrica.

Rovnako vo štvrtok slávnostne otvorili cyklostanovište v areáli Mestského úradu v Banskej Bystrici, ktoré bude slúžiť mestským úradníkom. Primátor mesta Peter Gogola pri tejto príležitosti zdôraznil vytvorenie vhodných podmienok pre zamestnancov-cyklistov ako dobrý príklad pre ostatných zamestnávateľov v meste.  Cyklostanovisko tvorí cyklostojan pre 12 bicyklov, lavička a osadené umývadlo.