Už šiesty ročník festivalu Rockscape znovu ponorí do tónov hudby a zábavy celú Hornú ulicu. Trojdňový hudobný zážitok na troch pódiách ponúkne už od piatka, 1. júna.

Banskobystrickú Hornú ulicu po čase znovu prehradí pódium. Festival Rockscape ponúkne v rámci svojho 6. ročníka hudobný program takmer výhradne postavený na slovenských interpretoch. Okrem momentálne najvýraznejších koncertných kapiel, ponúkne aj náročnejšiu alternatívu.

Piatkové koncerty budú prebiehať len v priestoroch Klubu 77, kde sa predstavia tvrdšie hudobné žánre. Počas festivalového warmup-u sa treba pripraviť na pecky ako sú napríklad Čad, Kýbel mačiek alebo Rust2Dust.

Dospávať a spracovávať zážitky bude možné do sobotného popoludnia. Areál sa otvára o štvrtej a koncertný program o sedemnástej zaháji živelná prešovská kapela Heľenine oči. Koncerty budú striedavo prebiehať na hlavnom pódiu a v Klube 77, takže návštevníci pohodlne uvidia všetko, čo budú chcieť. Tešiť sa budeme na veselý sobotný program, ktorého súčasťou budú aj kapely Polemic, Medial Banana, Bijouterrier, domáca legenda Sto múch, Mr. Teddy & The Sidekicks, mladá kapelka Virvar a skvelé DJ-ské duo Malalata, ktoré na záver dňa, ako hovoria organizátori, prinúti každého, vytancovať zo seba dušu.

Nedeľa bude pokojnejšia, ale zároveň nabitá neuveriteľne kvalitným programom. Predohrou bude rodinný piknik v priestoroch záhrady Vily Dominika Skuteckého.

Okolo deviatej ráno sa môžete prísť aj s deťmi zahrať hry, pozrieť si predstavenie domáceho divadelného zoskupenia Odivo, vypočuť si čítanie z kníh Braňa Jobusa a po obede si užiť koncert Vrbovských víťazov. Vstup na rodinný piknik je voľný a mať so sebou deti, nie je podmienkou. Vítaný je úplne každý.

Festivalový areál sa opäť otvorí o tretej hodine popoludní. Úvod bude už tradične v réžii Hudobno-tanečného štúdia zo Zvolena, kde nám mladé talenty predvedú, čo sa za uplynulý rok naučili.

Ďalší program bude intenzívny a príjemne alternatívny, jednoducho stvorený pre letný nedeľný večer. Tešiť sa budeme na Korben Dallas, Katarziu, na veľkolepý projekt Pustvopol horehronskej rodáčky Kataríny Málikovej či bratislavský alternatívny objav – kapelu Z Osi.

Pestrý lineup láka a vstupenky sú už teraz v predpredaji prostredníctvom internetu. Viac informácií sa dozviete aj na stránkach rockscape.sk.