cinemaxV Cinemaxe si od štvrtka môžete užiť viaceré premiérové filmy. Vzhliadnuť tak môžete filmové novinky V srdci mora alebo Most špiónov. Okrem týchto filmov je v Cinemaxe aj nový animovaný film Malý princ. Pre všetkých fanúšikov filmových sérií Kameňáku je pripravené jeho ďalšie pokračovanie, tentokrát vianočné. Počas nadchádzajúceho víkendu budú k dispozícii aj špeciálne mikulášske predpremiéry filmu Snehová kráľovná 2.

V SRDCI MORA

v srdci moraV zime roku 1820 bola loď Essex z Nového Anglicka určená na lov veľrýb napadnutá niečím neuveriteľným: veľrybou obrej veľkosti a sily, s takmer ľudským zmyslom pre pomstychtivosť. Táto Skutočná námorná pohroma inšpirovala Hermana Melvilla k napísaniu knihy Moby-Dick (Biela veľryba). Rozpovedala však iba časť príbehu. Film V srdci mora odhaľuje mučivé následky tohto napadnutia, kedy boli členovia posádky, ktorým sa podarilo prežiť, nútení prekračovať svoje limity a robiť kvôli záchrane života neuveriteľné veci. Zatiaľ čo sa kapitán pokúša nájsť na otvorenom mori správny smer a jeho prvý dôstojník sa snaží obrovskú veľrybu skoliť, posádka čeliaca búrkam, hladovaniu, panike a zúfalstvu pochybuje o všetkom od hodnoty ich životov až po etiku ich živobytia.

MOST ŠPIÓNOV

most-spionovSvet na oboch stranách železnej opony sa prepadá do šialenej paranoje. Ubehlo už viac ako desať rokov od porážky nacistického Nemecka a ľudstvo ohrozuje studená vojna. Napätie medzi USA a ZSSR je skoro hmatateľné. Keď v roku 1957 FBI zatkne Rudolfa Abela (Mark Rylance), sovietskeho špióna žijúceho v New Yorku, strach a mocenská nedôvera sa ešte viac vystupňujú. Abel sa v skutočnosti volá Viljam Genrichovič Fišer, riadil sieť agentov a do Moskvy dômyselným spôsobom odosielal kódované správy. Americká vláda osloví Jamesa Donovana (Tom Hanks), uznávaného právnika z Brooklynu, aby sa chytil Abelovej obhajoby. Cez počiatočné obavy jeho aj jeho rodiny sa ho rozhodne zastupovať. Chce zaistiť, aby bol podrobený spravodlivému súdu. Behom príprav na obhajobu sa začne medzi nimi vytvárať puto, ktoré je založené na vzájomnom rešpekte. Pred súdom prednesie vášnivú obhajobu a tak ho ochráni pred trestom smrti.
O tri roky neskôr je nad sovietskym vzdušným priestorom zostrelené americké prieskumné lietadlo a jeho pilot Francis Gary Powers (Austin Stowell) je zajatý a odsúdený k desiatim rokom väzenia. CIA sa obáva, že Powers bude krutými výsluchmi a tvrdými väzenskými podmienkami prinútený k odhaleniu prísne tajných informácii. CIA preto osloví Donovana a presvedčí ho, aby sa stal členom záchrannej misie. Donovan sa vydá do Berlína, kde má za úlohu vyjednať výmenu Abela a Powersa. Po svojom príchode sa dozvie aj o americkom študentovi, ktorý bol zatknutý vo východnom Berlíne. Aj napriek pokynom CIA sústrediť sa iba na zostreleného pilota, Donovan sa rozhodne vyjednávať prepustenie oboch- pilota aj študenta, pretože odmieta kohokoľvek v tejto zemi opustiť. Veľká hra začína…

VIANOČNÝ KAMEŇÁK

vanocni-kamenakStarosta Pepan naozaj nemá pokojné Vianoce. Nepreslávi Kameňákov, pretože mu zatrhli unikátny projekt zjazdovky s veľkým skokanským mostíkom na neďalekom Řípe. Nepomohla ani protekcia pána prezidenta. Čím teda na Vianoce prekvapí Kameňákovčanov? Zázraky sa však dejú, zvlášť cez Vianoce. Na miestnom trhu si otvorí stánok najväčšia celoštátna celebrita, televízna veštkyňa Ruža. Tá spásonosne vyveští náhradné riešenie – klzisko! Do sviatočnej mely se pridá vianočný večierok učiteliek s pánskym striptýzom, pátranie po stratenom Kohnovi, inovácia Veselého domu a nájdený pes, ktorému Franta Cloumal dal meno Chuck Norris. A učiteľka Vlastička, stále márne nadbiehajúca Pepanovi, sa vo finále konečne dočká zblíženia s milovaným starostom. Na ľade, ako predpovedala vedma..

MALÝ PRINC

maly-princV centre príbehu je dievčatko, ktoré už od detstva vychováva a pripravuje na seriózny a dospelý svet jej ambiciózna mama. Jej každodenné úsilie bez povolenia naruší excentrický a dobrosrdečný sused, letec. Ten predstaví svojej novej malej priateľke doteraz nepoznaný svet, v ktorom nie je nič nemožné. Malá dievčatko, ktoré doteraz poznalo iba prísny každodenný režim a nepoznalo spontánnosť a priateľstvo sa vydáva so svojim sprievodcom na magickú cestu do fantázie, do vesmíru za Malým princom. Tu nachádza svoje stratené detstvo a zisťuje, že priateľstvo je vzťah na ktorom v živote veľmi záleží, je pre človeka veľmi dôležité a rozpoznať ho je možné iba srdcom.

Snehova_A4webSNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ 2

(Víkend 5.12. – 6.12.2015 o 13.30 h,)

Na mikulášsky víkend 5. a 6.12. Cinemax pripravil špeciálnu predpremiéru filmu Snehová kráľovná 2. Gerde sa s pomocou škriatka Orma podarilo poraziť Snehovú kráľovnú a vyslobodiť bračeka Kaya. Ostatným škriatkom sa zapáčila sloboda, ktorú dovtedy nepoznali a Orm sa stal ich hrdinom a vzorom. Z ľadu a snehu však povstali nové temné sily, ktorým dokáže čeliť len po boku svojich verných priateľov. Orma tak čaká napínavé dobrodružstvo plné nebezpečenstva a nástrah, na ktorého konci zistí, že priateľstvo, šťastie a pravá láska prekoná všetky prekážky a zvíťazí aj nad tým najväčším zlom! Skvelá rozprávka ako darček od Mikuláša a príjemne strávený čas s rodinou jedine v multikine CINEMAX. Ku vstupenke čaká na všetky deti sladký darček.

BABSKÁ JAZDA S FILMOM VOJTECH

V stredu 8. decembra 2015 o 18.00 h, na Vás v multikinách CINEMAX čaká ďalšia skvelá Babská jazda s úsmevným slovenským filmom Vojtech. V hlavnej úlohe sa predstaví Matej Landl, Marián Miezga, Lucia Vráblicová a Zuzana Šebová, Film Vojtech je tragikomickým príbehom zo súčasnosti, ktorý humorne zobrazuje krízu stredného veku. Vojtecha (Matej Landl) opustila manželka, ktorá pre neho znamenala celý život. S jej stratou sa vyrovnáva po svojom – pred svojim okolím sa tvári, že zomrela. Príbeh o hľadaní lásky a šťastia človeka z ľudu, Vojtecha. Tešiť sa môžete na welcome drink, skvelé darčeky, bohatú tombolu a jednoducho na perfektný babský večer. Príjemná zábava bude aj tentokrát zaručená.

Tenori_A4 2VIANOČNÝ KONCERT TROCH TENOROV

(Utorok 15.12.2015 o 19.00 h,)

Príďte sa do Cinemaxu naladiť na vianočnú atmosféru! Vianočný koncert troch tenorov je záznam vystúpenia svetových speváckych špičiek z viedenského Koncerthaus z roku 1999. Už  v utorok 15. decembra si v kine budete môcť pozrieť digitálne zremastrovanú verziu koncertu, na ktorom Luciano Pavarotti, José Carreras a Plácido Domingo zaspievali tradičné sakrálne aj sekulárne vianočné piesne. Opulentná koncertná sieň a viedenský orchester doplnený o Viedenský detský zbor sú zárukou prekrásneho zážitku skvele doplňujúceho predvianočný čas.

STAR WARS VII

(Predpremiéra 17. 12. 2015)

Najočakávanejšia filmová udalosť tohto roka je tu Star Wars: Sila sa prebúdza. Kedysi dávno, v preďalekej galaxii, sa tridsať rokov po udalostiach v Návrate Jediho musí legendárna posádka Hana Sola, jeho žen Princeznej Lei a Žvejkala vysporiadať s novým nebezpečenstvom v podobe Sitha Inquisitora a nájsť dávno strateného Lukea Skywalkera.Vstupenky už v predaji.

ARTMAX BALET – LUSKÁČIK Z LONDÝNA

luskacik-01(PRIAMY PRENOS – 16. 12. 2015)

Vianoce by bez klasickej produkcie baletu LUSKÁČIK od Royal Ballet hádam ani neboli úplné. Balet je inšpirovaný príbehom E.T.A. Hoffmana a odohráva sa počas osláv Vianoc, kde sa Klárka so svojou rodinou ocitnú v čarovnej snovej sekvencii, ktorá Klárku vezme na kúzelnú výpravu do Krajiny snov a Kráľovstva cukroviniek. Okúzľujúca produkcia Petera Wrighta s jej podivuhodným rastúcim Vianočným stromčekom a stupňujúcim sa bojom medzi zlým Myším kráľom a armádou hračkárskych vojakov dokonale dopĺňa Čajkovského hudbu, pričom sa drží aj niektorých prvkov Ivanovovej choreografie, napríklad krásneho pas de deux pre Cukrovinkovú vílu a jej gavaliera.

Okrem toho v multikine Cinemax: Dobrý dinosaurus 2D aj 3D, Viktor Frankenstein, Spectre, Spievankovo 5: O povolaniach, Hry o život: Drozdajka: 2. Časť 2D aj 3D, ALDABRA: Bol raz jeden ostrov, Fakjú pán profesor 2, Tajomstvo ich očí, Chaos na Vianoce, Gangster Ka 2: Afričan, Prečo som nezjedol svojho ocka a BLACK MASS: Špinavá dohoda.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.