Od štvrtku sa môžete v banskobystrickom multikine tešiť na množstvo filmových noviniek rôznych žánrov. Budúci týždeň dôjde čas aj na exkluzívnu predpremiéru dlho očakávaného prvého filmu o hobitovi.

LEGENDÁRNA PARTIA

Keď sa jeden zloduch rozhodne vziať deťom na celom svete radosť zo života, dá sa dokopy partia superhrdinov, a tá sa ho pokúsi zastaviť. Jej členovia sú naozajstnými legendami. Od detstva sprevádzajú každého z nás, ale nikomu asi ešte nenapadlo, že by tí, čo rozdávajú deťom radosť, dokázali rozdávať aj údery. Legendárna partia vznikla v študiu, ktoré stvorilo Shreka a Madagaskar. Filmu, o ktorom sa už teraz hovorí ako o animovanej udalosti roka, vyslovene svedčí 3-D prevedenie.

Vráťme sa však k našim hrdinom. Ich neformálnym šéfom je Santa, ktorý svojim bohatierskym zjavom a správaním pripomína ruského kozáka. Jeho pomocníkmi nie sú iba škriatkovia, ale aj banda snežných mužov. Jeho krehkým protipólom je Víla Zubnička so svojou armádou minivíl. Partiu dopĺňajú Zajo, za ktorého drsným zjavom sa skrýva roztomilý zajko, a mlčanlivý pohodový Sandman. Všetci spríjemňujú deťom život: na Vianoce im nosia darčeky, vymieňajú im vypadnuté zúbky za peniažky, schovávajú veľkonočné kraslice, alebo ich každý večer uspávajú a ako bonus dodávajú pekné sny. Všadeprítomnú idylu však kazí Tieň. Taký ten bubák, čo sa na sto percent schováva pod posteľou alebo v skrini a spiacim deťom prináša iba nočné mory. A tento Tieň sa rozhodne škrtnúť Veľkú noc, Vianoce aj kšeftíky s mliečnym chrupom. Legendárni parťáci si vzápätí uvedomia, že na tohto nepriateľa sami nestačia a povolajú do svojich radov Jacka Frosta. Bohužiaľ, vysmiatemu chlapcovi, ktorý podpichuje ľudí mrazivými obrazcami na oknách a poľadovicou uprostred mesta, sa do záchrany sveta nechce. Zlostí sa, že na rozdiel od jeho kolegov v neho deti neveria. Otázkou je, čo sa stane, keď pod vplyvom nočných mor prestanú drobci veriť aj v ich existenciu.

[youtube lXtgzwqEnBM 585 340]

ARGO

Štvrtého novembra 1979 obsadila skupina iránskych študentov americké veľvyslanectvo v Teheráne. Študenti zajali 52 ľudí, ktorých držali v zajatí 444 dní. Uprostred chaosu sa podarilo šiestim Američanom ujsť a nájsť útočisko v dome kanadského veľvyslanca Kena Taylora. Aby USA mohli dostať týchto 6 diplomatov späť do Ameriky, Tony Mendez (Ben Affleck) špecialista na exfiltrácie, prichádza s plánom- prepašovať ich ako filmový štáb kanadskej televízie CBC. Kvôli vierohodnosti vzniká aj scenár k filmu nesúci názov Argo. Celá operácia následne má názov „Canadia Carper“ a Amerika sa Kanade odvďačila tak, že ocenila Kena Taylora najvyšším vyznamenaním – Zlatou medialou Kongresu.

[youtube 3wg_MWBcuuI 585 340]

NÁVRAT DO SILENT HILL 3D

Heather Mason a jej otec sú stále na úteku – už odkedy bola malým dievčatkom. Doteraz sa im vždy darilo udržať si náskok pred temnými silami, o ktorých pôvode   nemá Heather ani tušenia.

V deň jej osemnástych narodenín  otec záhadne zmizne a ju začnú prenasledovať desivé nočné mory. Čoskoro pochopí, že v jej minulosti sa ukrýva temné tajomstvo a ak chce otca zachrániť, musí vstúpiť do démonického sveta, v ktorom môže zostať uväznená navždy.

[youtube QExzkhLOpj4 585 340]

SEDEM PSYCHOPATOV

Čierna komédia s exkluzívnym  hereckým obsadením. Príbeh sa krúti okolo scenáristu Martyho. Potrebuje trochu inšpirácie, aby dokončil rozrobený scenár s názvom Sedem Psychopatov. Bohužiaľ, vďaka jeho bláznivému kamarátovi sa  zapletie do nebezpečnej  situácie, v ktorej mu pôjde o život. Kamarát Billy, momentálne herec bez práce a príležitostný zlodej psov, totiž ukradol domáceho miláčika psychopatickému gangsterovi Charliemu. Ten sa rozhodne získať psíka späť a to za každú cenu a neváha použiť ani násilné metódy, k získaniu svojho psieho miláčika.

Bláznivá komédia sa môže pochváliť  exkluzívnym hereckým obsadením. Úlohu Martyho si strihol  Colin Farrell. Úloha Billyho  je ako stvorená pre Sama Rockwella,  ktorého si pamätáme z úspešného   sci-fi  Moon. Násilníckeho Charlieho si zahrá Woody Harrelson. Sedmičku psychopatov doplní ešte  herecká legenda Christopher Walken (Lovec jeleňov),hudobná ikona Tom Waits, a krásne dámy  –  bond girl Olga Kurylenko (Quantum of Solace) a často obsadzovaná Abbie Cornish (RoboCop).

[youtube P0flyNEt3x4 585 340]

ARTMAX – NIET POKOJA PRE BEZNOŽNÝCH

(Utorok, 4.12. 2012 o 20:20)

Santos Trinidad, skorumpovaný policajt, pije dlho do noci. Keď mu v prázdnom nočnom klube odmietnu viac naliať, Santos zabije majiteľa podniku, barmanku i personál. Akonáhle zistí, že na mieste bol svedok, ktorý unikol, vydáva sa nájsť a odstrániť nepohodlného.

V rovnakej chvíli začínajú sudkyňa Chacón a detektív Leiva vyšetrovanie trojnásobnej vraždy. Čoskoro odhaľujú, že to, čo vyzeralo ako jednoduchý drogový prípad, skrýva nebezpečenstvo islamského terorizmu. Film získal 6 filmových cien GOYA.

[youtube T3tj98HeBi4 585 340]

DETSKÉ KINO – ALVIN A CHIPMUNKOVIA 3

(Víkend 1. 12. – 2. 12. 2012 o 14:10)

Keď v roku 2007 vstúpil do kín formou celovečerného filmu fenomén mnohých generácií Alvin a Chipmunkovia a zo spievajúcich Chipmunkov Alvina, Simona a Teodora sa stala filmová senzácia, bola otázka ďalšieho pokračovania zodpovedaná skôr, než ste stihli povedať „Alvinnnn!!!“ Druhý diel dorazil do kín o dva roky neskôr a spievajúcemu triu pribudli nové kamarátky – Chipettky. A vzhľadom k tomu, že s prvým i druhým dielom sa Chipmunkom a ich tvorcom podarilo vziať Hollywood a zvyšok sveta útokom, neváhali tvorcovia ani na sekundu a vrhli sa do nakrúcania ešte zábavnejšieho a dobrodružnejšieho pokračovania.

Tento raz si naši starí známi vyrážajú užiť prázdniny na luxusnú výletnú loď, ktorú svojím vyvádzaním behom chvíle obrátia naruby. Chipmunkovia a Chipettky páchajú na parníku, ktorý sa stal dočasne ich ihriskom, jednu vylomeninu za druhou a spestrujú tak prázdniny nielen sebe , ale aj všetkým ostatným pasažierom. Všetka zábava však končí vo chvíli, keď stroskotajú na opustenom ostrove, z ktorého, ako sa zdá, niet úniku. Čoskoro sa ale ukáže, že ostrov nie je taký opustený, ako sa na prvý pohľad zdalo. Alvin a jeho priatelia stretávajú nového kamaráta, s ktorým sa vydávajú na dobrodružné putovanie po ostrove, na ktorého konci ich čaká veľké prekvapenie.

[youtube rfn6BaPRTwU 585 340]

PREDPREMIÉRA – HOBIT NEOČAKÁVANÁ CESTA

(Streda 12.12.2012 o 21:00)

Od držiteľa Academy Award Petra Jacksona prichádza film „Hobit: Neočakávaná cesta“. Bude prvou časťou trilógie adaptujúcou nadčasové majstrovské dielo Hobbit velikána svetovej literatúry J.R.R. Tolkiena.

Všetky tri filmy sa odohrávajú v Stredozemi, 60 rokov pred ´Pánom prsteňov,´ ktorého Jackson so svojim tímom priniesli na plátna kín v megaúspešnej trilógii. Jej úspech dovŕšila posledná časť ocenená Oscarom ´Pán Prsteňov: Návrat kráľa.´

Dobrodružstvo sleduje príbeh hlavnej postavy Bilba Bublíka, ktorý sa tak trochu proti svojej vôli vydáva na epickú výpravu, aby od obávaného draka Smauga znovu získal dávne Kráľovstvo trpaslíkov v Erebore. Z ničoho nič sa uňho objaví čarodejník Gandalf Sivý a Bilbo sa zrazu ocitá v spoločnosti trinástich trpaslíkov vedených legendárnym bojovníkom Thorinom Dubbinom. Ich výprava vedie do Divočiny, cez pustatiny Osamelej hory so zástupmi Škratov, smrteľných Vrokov a čarodejníkov. Hoci ich cieľ leží na Východe, najprv musia uniknúť škratom v podzemných chodbách. Práve tam Bilbo stretáva bytosť, ktorá navždy zmení jeho život… Glocha. Práve tu, v spoločnosti Glocha na brehoch podzemného jazera skromný Bilbo Bublík objavuje hĺbku svojho dôvtipu a odvahy, ktorá prekvapí dokonca aj jeho samého. Okrem toho získava Glochov ´milušký´ prsteň, ktorý má nečakané a užitočné vlastnosti… Tento jednoduchý, zlatý prsteň je úzko spätý s osudom Stredozeme spôsobom, o akom Bilbo iba začína tušiť.

Premiéra filmu ´Hobit: Neočakávaná cesta´ bude 13. Decembra 2012. Druhý film ´Hobit: Smaugova pustatina,´12. Decembra 2013 a záverečná časť ´Hobit: Cesta tam a späť´ je naplánovaná na 17. Júl 2014.

[youtube TxvPauwuvW0 585 340]

Okrem toho hráme: Twilight sága: Úsvit – 2.časť, Hotel Transylvánia 2D, Cililing a tajomstvo krídiel v 3D aj 2D, Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva v 3D aj 2D, Atlas mrakov, Skyfall a Svadbu medzi citrónmi.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.