cinemaxS najkrajšími sviatkami v roku prichádzajú aj nové filmové premiéry. V banskobystrickom multikine Cinemax si tak od soboty 26. decembra môžete vychutnať český humor vo filme Padesátka. Premiérovo môžete vzhliadnuť aj poetický príbeh chlapca Lukasa a orlieho mláďata vo filme Králi hôr či malého žabiaka s veľkým srdcom v novom animáku s názvom Žabiak Ribit. 

KRÁLI HOR

krali horV orlom hniezde sa narodia dve mláďatá. Časom jedno z nich zosilnie a prirodzene vytlačí svojho slabšieho brata z hniezda von. Mladý orol je odsúdený na smrť. Niekedy sa podobné veci stávajú aj ľuďom. Malý Lukas žije so svojim otcom, ktorý trpí stratou svojej ženy a s jej odchodom sa nedokáže vyrovnať. Svoju bolesť prenáša na Lukasa. Chlapec nesie bremeno smrti mamy na svojich pleciach a jeho krehká detská duša trpí. Útechu a radosť hľadá v horách a na kopcoch okolo domu kde žije. Tu ho osud spojí s opusteným orlím mláďaťom, ktoré bojuje o život. Dá mu meno Abel a potajomky sa o neho stará. Nájde lásku, ktorá mu doma chýba a priateľstvo s nádherným a silným tvorom. Raz však príde deň kedy sa budú musieť ich cesty rozísť. Brothers of the Wind je silným príbehom o láske a nádeji na pozadí nádhernej ale krutej prírody. Na filme sa podieľali Otmar Penker a Gerald Salmina, ktorí sú svetovo uznávaní tvorcovia filmov (réžia a kamera) v oblasti prírody, voľne žijúcich zvierat a extrémnych športov.

PADESÁTKA

padesatka„Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie“, láka Vojta Kotek na svoju filmovú komédiu Padesátka, ktorá sa odohráva na hrebeňoch, svahoch a v chatách zasnežených Krkonoší.  Premiéra filmu je 24. decembra a Padesátka je tak poslednou komédiou tohto roka. Vojta Kotek sa ako režisér chopil príbehu, ktorého dej sa točí okolo rázovitých ľudí z hôr, jedného bežkárskeho závodu a niekoľkých „padesátek“. Tvorcovia sľubujú situačný aj konverzačný humor, prekvapivé zvraty a tiež povestný Cimrmanov víchor z hôr. Čo sa stane na horách, zostane na horách, a dole nech si robia, čo chcú. Skutočným korením Krkonoší sú miestni horali, ktorí tu žijú, nech už je sezóna akákoľvek. Lyžiarka s jednou nohou, rolbár, ktorý na Troch kráľov nepije, legendárny lovec žien ozdobený neplodnosťou, barman so záľubou vo veštení. A tiež Pavka, najstarší žijúci člen tradičnej bežkárskej rodiny Bulánovcov. Jeho otec zlomil počas tradičného bežkárskeho preteku – trojkráľovej Padesátky – paličku, a aj tak dobehol jedenásty. A svojho syna nechal Pavka porodiť na Snežke vo vysokej nadmorskej výške, aby sa rýchlejšie okysličoval. Lenže práve syn Jura (Jakub Prachař) mu robí starosti. Namiesto bežkovania naháňa úplne iné päťdesiatky. Je závislý na zvádzaní zrelých žien, ktorým vyháňa mráz z duší. Titulnú pieseň Padesátka priamo pre film zložil Michal Hrůza.

ŽABIAK RIBIT

zabiak-ribitRibit je žabiak s vážnou krízou identity. Na rozdiel od ostatních žiab neznáša poskakovanie a má silný odpor ku vode. A vďaka tomu sa cíti úplne stratený. A pretože musí nájsť iný zmysel svojho života, vydáva sa spolu so svojim najlepším priateľom, lietajúcou veveričkou, na cestu za pravým miestom na tomto svete.

KIKIRIKÍ A PÁR VAJEC – PREDPREMIÉRA

(Víkend 26.12. – 27.12.2015 o 14.00 h,)

Už tento víkend Cinemax pripravil  predpremiéru ďalšej super rozprávky, Kikirikí a pár vajec.  Riky sa narodil ako zakrsnuté kura. Ale, keď chce zlý rančer zničiť jeho domov a rodinu, tak sa musí z plachého mladého kuraťa stať odvážnym kohútom. On a jeho priatelia sa spoja a prežijú veľké dobrodružstvo, kde sa ukáže, že veľké činy môžu urobiť aj tí najmenší…

BOD ZLOMU – PREDPREMIÉRA

bod zlomuV pondelok 28. decembra 2015 o 20.30 hod. CINEMAX pripravil poriadnu dávku adrenalínu. Čaká Vás exkluzívna predpremiéra filmu BOD ZLOMU.  Film je pocta kultovému thrilleru Bod zlomu z roku 1991, ktorý urobil hviezdy z Keanu Reevesa a Patricka Swayzeho, a to pod režisérskou taktovkou Kathryn Bigelow, držiteľky Oscara a ex-manželky slávneho Jamesa Camerona (v pôvodnom filme robil dokonca výkonného producenta). . Iné sú dnes motivácie lupičov a tiež to, čo je možné urobiť. Súčasný gang sa zabáva surfovaním v obrích vlnách, v plánoch ich trúfalých lúpeží a hladkých únikov nechýba voľné lezenie, extrémny snowboarding, skoky na motorkách a stmhlavá jazda, voľné pády či šialené využitie wingsuite oblekov na lietanie. Bod zlomu, ktorý príde do kín na Silvestra 2015, sľubuje ešte viac akcie, ešte viac napätia a ešte viac adrenalínu a to všetko aj v 3D. Vaša dávka adrenalínu v multikine CINEMAX.

ARTMAX FILM – LOVE

artmax Filmy-page-001

(Utorok 29.12.2015 o 19.20 h,)

Lásku vo všetkých jej podobách ukazuje sexuálne explicitné kontroverzná snímka argentínskeho provokatéra Gaspara Noého. LÁSKA stojí mimo dobra a zla. LÁSKA je genetická potreba. LÁSKA je zmenený stav vedomia. LÁSKA je tvrdá droga. LÁSKA je duševná choroba. LÁSKA je mocenská hra. LÁSKA presahuje ľudské ja. LÁSKA je oslepujúce svetlo. LÁSKA je sperma, tekutiny a slzy. LÁSKA je vzrušujúca erotická melodráma o chlapcovi, dievčati a ĎAĽŠOM DIEVČATI.

ARTMAX OPERA – CARMEN Z TAOMIRY

carmen03-milenadicastro_taormina_opera_festival(ZÁZNAM – 6. 1. 2016)

Po uši zaľúbený vojak a vychýrený toreador bojujú o lásku zvodnej cigánky Carmen v obľúbenej klasike Georga Bizeta. Opera vyvolala so svojim nápadným odporom voči buržoáznej morálke na svojej parížskej premiére v roku 1874 škandál. Tentokrát ju uvidíme z prostredia úžasného antického gréckeho divadla v sicílskej Taormine. Diváci v kinách sa môžu tešiť na klasický príbeh o vášni a zvádzaní s tragickým koncom, ktorý sa odohrá medzi stĺpmi antického divadla pod holým nebom, ktoré stoja už celé storočia a predstaveniu tak dodajú jedinečnú atmosféru. 

ARTMAX KONCERT – THE WHO: LIVE IN HYDE PARK

Najväčší koncert posledného turné kapely, ktorá utvárala dejiny. The Who sú bezpochyby jednou z najslávnejších kapiel rockovej histórie, v roku 2015 oslávili pätdesiatku a vy si oslavu vychutnáte tiež. V kinách CINEMAX uvidíte záznam z júnového koncertu z londýnskeho Hyde Parku, kde The Who doslova ovládli dav 70 000 fanúšikov. Príďte si užiť pohlcujúcu atmosféru a hity ako Pinball Wizard, Baba O´Riley, Won´t Get Fooled Again, Who are you a mnoho ďalších. Na koncerte vystúpili Roger Daltrey a Pete Towshend, ktorí stáli pri zrode kapely a pridal sa k nim syn Ringo Starra, bubeník Zak Starkey a basgitarista Pino Palladino. Koncert bude premietnutý v utorok 19. januára.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Star Wars: Sila sa prebúdza 2D aj 3D, Dobrý dinosaurus 2D, V srdci mora 2D, Malý princ 2D, Snehová kráľovná 2D aj 3D, Izba, Vánoční kameňák, Most špiónov a ALDABRA: Bol raz jeden ostrov.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.