Už za niekoľko dní sa opäť otvoria brány Bábkového divadla na Rázcestí. Začiatok novej divadelnej sezóny vo vile Dominika bude patriť najmä deťom.

Počas septembrových rozprávkových nedieľ sa deti vo vile Dominika stretnú aj so zvieratkami, so zajačikom, vlkom, no tiež s malou sovou, ktorú uvidia po prvý raz, teda v premiére. A to nielen deti v Banskej Bystrici. Rozprávka Malá sova, ktorá sa bála tmy, sa vôbec po prvý raz dostáva do slovenského divadla.

Jej autorka, britská spisovateľka Jill Tomlinson, je známa v mnohých štátoch Európy. Napísala sedem knižiek s príbehmi o zvieratkách, ktoré uvádzajú  divadlá vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku či Maďarsku, no na Slovensku jej tvorba nie je ešte známa. Zatiaľ! Pretože čas, kedy deti spoznajú jeden z jej najznámejších príbehov, sa blíži.

Na konci septembra sa do vily Dominika nasťahuje Flop.  Kto je Flop? Mláďa sovy plamienky driemavej, ktoré sa vydáva na svoju prvú poznávaciu púť. A spoznávať bude taký prečudesný fenomén, akým je tma. Do tmy sa chce máloktorému mláďaťu, či už soviemu alebo ľudskému. Flop na svojej púti stretne rôznych zaujímavých obyvateľov ľudskej aj zvieracej ríše, a zistií, aké rôzne farby taká tma môže mať…

Príbeh Malá sova, ktorá sa bála tmy, je jedným z najznámejších príbehov Jill Tomlinson. Jeho premiéru uvedie Bábkové divadlo na Rázcestí v nedeľu 29. septembra  o 16.00 h

V septembri sa deti môžu tešiť aj na nedeľné rozprávky Zamatový zajačik (8. september, 16.00 h), Židovské rozprávky (15. september, 16.00 h)  a Dobrú chuť, vlk! (22. september, 16.00 h). Tým najmenším návštevníkom divadla a ich rodičom budú patriť nedeľné dopoludnia sBatoláriom (15. september, 10.00 h) a s Akvabatoláriom (22. september, 10.00 h). 

Pre dospelých divadlo v prvom mesiaci novej sezóny uvedie inscenáciu o živote Terézie a Jána Vansu z Fortničky T. V. RECEPTY (utorok 24. september, 19.00 h). 

Viac informácií o pripravovaných inscenáciách nájdete na webe.