Medzi trendy v dizajne nábytku, ktoré sa dlhodobo držia na popredných priečkach obľúbenosti, rozhodne patrí masívny nábytok z dreva.

Oproti iným druhom nábytku má nespočetné množstvo výhod:

  • je omnoho odolnejší a trvácnejší, takže nemusíte často kupovať nový nábytok, masívny nábytok vám vydrží pokojne aj celý život,
  • hoci je počiatočná investícia v porovnaní s iným druhom nábytku trochu vyššia, v konečnom dôsledku sa nákup dreveného nábytku z masívu oplatí,
  • každý kus je originál, pretože jedinečná štruktúra dreva sa postará o unikátny vzhľad,
  • údržba masívneho nábytku nie je vôbec náročná, stačí naozaj len pravidelne utierať prach a v prípade poškrabania prebrúsiť či pretrieť farbou,
  • pri jeho výrobe sa používajú šetrné farby, ktoré neškodia životnému prostrediu,
  • na drevenom nábytku sa menej usádza prach, takže ho často nájdeme v izbách alergikov.

Pri výpočte pozitívnych vlastností dreveného nábytku by sa dalo pokračovať aj ďalej, no zamerajme sa najmä na jeho variabilitu a univerzálnosť, ktoré sú jeho obrovskou prednosťou. Viete, k akým štýlom bývania je drevený nábytok dobrou voľbou?

Klasické interiéry vo vidieckom či provensálskom štýle

Drevo a tradičné, do klasického štýlu ladené miestnosti jednoznačne idú dokopy. Typický charakter masívneho dreveného nábytku a unikátnej štruktúry dreva sa postará o útulnú atmosféru, akú len ťažko dosiahnete s iným nábytkom.

Ak máte radi romantické provensálske alebo do vidieckeho štýlu ladené priestory, biely drevený nábytok vám doma nesmie chýbať. V kombinácii s vhodnými doplnkami si s ním vytvoríte váš osobný kúsok levanduľami prevoňaného Francúzska.

Minimalisticky ladené interiéry, škandinávsky štýl bývania

Ak ste fanúšikom minimalizmu, jednoduchých, čistých línií, drevený nábytok by vám nemal chýbať. Prírodné prvky, biela farba alebo svetlé drevo s typickou štruktúrou a dôraz na nadčasový dizajn, funkčnosť a neutrálne farebné palety sú typickými znakmi škandinávskych domácností. Popularita tohto štýlu bývania v poslednej dobe narastá aj u nás, takže odolný drevený nábytok v modernom dizajne sa postará o tú správnu atmosféru.

Obývačka aj detská izba

Neexistuje miestnosť, v ktorej by ste nemohli mať precízne spracovaný kvalitný nábytok. Dnes už nie je problém nájsť si vkusný a štýlový drevený nábytok naozaj do každej izby vo vašom dome alebo byte. Stačí sa len rozhodnúť pre ten správny, ktorý najviac vyhovuje vašim potrbám.

Nielen domácnosť, ale aj kancelárie

Okrem toho, že si dreveným nábytkom môžete zútulniť svoje bývanie, miesto si nájde aj v kanceláriách a na rôznych pracoviskách. Kvôli výbornej odolnosti bez problémov zvládne každodenné zaobchádzanie a vašej kancelárii dodá jedinečný štýl. V práci trávime tretinu dňa, preto by sme si pracovné prostredie mali prispôsobiť tak, aby sme sa v ňom cítili príjemne a motivovalo nás k lepším výkonom.

Ak ste zatúžili po štýlovom, modernom drevenom nábytku v kvalitnom prevedení s dôrazom na ekológiu, určite navštívte https://drevenakrajina.sk/ a vyberte si skrinky, poličky, vítríny, kancelárske a konferenčné stoly, postele, knižnice a ďalší nábytok, ktorý premení váš domov na útulnú oázu.