Obec Predajná na Horehroní pozýva na Námestie Juraja Pejku osláviť Dni obce Predajná. Oslavy sa začnú už v piatok 4. augusta od 15-tej hodiny.

Dni obce Predajná odštartujú otvorením detského zábavného poobedia. Deti sa môžu tešiť napríklad na vystúpenie malých tanečníc zo základnej a materskej školy v Predajnej. Chýbať však nebudú ani ukážky práce policajného zboru či ukážky práce dobrovoľníckeho hasičského zboru v Predajnej a maľovanie na tvár. Súčasťou detského poobedia je tiež otvorenie výstavy žiakov Tvoríme aj z odpadu.

Program osláv bude pokračovať o 16-tej hodine zábavnou šou s názvom Králiky z klobúka. Najmenším návštevníkom podujatia sa v akcii predstavia aj sokoliari a ich skrotené dravce. Piatkový sprievodný program spestria i ukážky historického šermu a ohňová šou. O 19-tej hodine zaznejú hudobné lahôdky pre mládež v podaní rockových kapiel.

Sobotné oslavy odštartujú už o 8.00 hod, súťažou Guľášmajster 2017. Ako už zodpovedá samotný názov, súťažiť sa bude vo varení guľášu. V doobedňajších hodinách to však nebude jediná súťaž. Popri tom ako „guľášnici“ budú súťažiť vo varení najlepšieho guľášu, súčasne prebehne aj súťaž vo vození sa na fúriku a súťaž v pití piva.

O výbere najchutnejšieho guľášu rozhodne porota, pričom vyhlásenie guľášmajstra prebehne o 13-tej hodine. Poobede sa uskutoční ešte jedna súťaž, a to o najsilnejšieho muža a najsilnejšiu ženu 2017. Na svoje si prídu aj fanúšikovia futbalu. Pre nich bude podvečer prichystané futbalové stretnutie, kde si sily zmerajú futbalové družstvá z obce Predajná a Jasenie.

O kultúrny program počas soboty sa postará ľudová hudba Sláčik s repertoárom Ondreja Kandráča, folklórny súbor Mostár, spevák Martin Harich či hudobná skupina ZBM z Brezna, ktorá bude zabávať návštevníkov až do skorých ranných hodín. Dni obce Predajná budú ukončené v nedeľu 6. augusta slávnostnou svätou omšou v Rímsko-katolíckom kostole v Predajnej. Svätá omša sa začne o 10.30 hod.