V banskobystrickom Divadle u Netopiera, rovnako ako v ďalších divadlách, sa zanedlho skončí divadelná sezóna a začnú divadelné prázdniny.

Divadlo u Netopiera JÚNHoci ani v lete sa dvere tohto čarovného divadielka celkom nezatvoria a občas sa tu čo to udeje, nenechajte si ujsť všakovaké divadelné a filmové špecialitky, ktoré pre vás Divadlo u Netopiera nachystalo pre posledný mesiac tejto divadelnej sezóny.

PO ERIKOVI

Ak ešte nepoznáte Erika, môžete sa s ním zoznámiť vo štvrtok 9. júna (19. hod.). Po Erikovi je názov monodrámy na motívy diela Matthiasa Bruna. V tejto spovedi, odhaľujúcej tajomstvá zo života mladého muža, ktorý sa stal obeťou zakázanej lásky, účinkuje Filip Štrba.

SPOVEĎ HEREČKY

Absolventka banskobystrickej Akadémie umení Gabriela Očkayová (Divadlo Jonáša Záborského Prešov) príde do Netopiera s hudobno-poetickým pásmom Spoveď herečky. Navzájom popretkávané šansónové, muzikálové a popové piesne a básne na seba nadväzujú a zároveň vystihujú príbeh nejednej ženy. Spieva a recituje Gabriela Očkajová, na klavíri hrá Tomáš Fedorko (utorok 14. jún o 19. hod.).

MOJE – RODINA JE ZÁKLAD

MojeJedinou príčinou stretnutia otca so synom bolo prerozdelenie majetku po nebohej starej mame. Náhla smrť rieši všetky problémy. Kde nie je človek, nie je problém…?

Toto je synopsa k novému slovenskému krátkemu filmu režiséra a scenáristu Petra Gábora Moje – Rodina je základ

Stretnutie otca so synom, ktorého jedinou príčinou bolo úmrtie starej mamy. Sú ako supy, ktoré ďobú po vlastných krkoch, a to len preto aby sa navzájom okradli o spomienky na milovanú osobu. Kam ich však toto stretnutie plné pretvárky dovedie a akú roluzohráva v tomto príbehu majetok, ktorý po matke ostal?

V Divadle u Netopiera si film Moje – Rodina je základ môžete pozrieť v stredu 15. júna (20. hod.) a po skončení filmu sa môžete stretnúť a porozprávať s jeho režisérom Petrom Gáborom.

PARA NAD RIEKOU

Para nad riekou1Život je ako para nad riekou a preto niet kam sa ponáhľať…

Životy troch zostarnutých muzikantov Laca Decziho, Ľuba Tamaškoviča a Jána Jankeje sa prepletajú v príbehu o sláve a pominuteľnosti. Sled absurdných a tragikomických situácií otvára priestor prchavosti a márnosti, s ktorými zvádza večný boj poézia ako východisko na ceste k nesmrteľnosti. Dosť veselé a dosť smutné – ako život sám…

Uvedenia dokumentu Roberta Kirchhoffa a Filipa Remunda Para nad riekou v Divadle u Netopiera (nedeľa 19. jún o 19. hod.) sa zúčastní aj režisér Robert Kirchhoff. Môžete si s ním podiskutovať.

ONÉ MAN

Oné man Jozef_KomiňákPríbeh o tom, ako (ne)jeden chlapík sa snaží nájsť svoje životné šťastie. Lebo… Ženy majú mamy. Tie sa majú od koho učiť. Ale muž? Odkiaľ má vedieť, aký má byť, keď má otca v krčme? Alebo nikde?

Komédia alebo monodráma? Príďte, zažite a posúdite! Oné man v réžii Kataríny Pirohovej bravúrne zvláda Jozef Pavol Komiňák (streda 22. jún o 20. hod.).

A NA ZÁVER …

Posledná júnová streda v Divadle u Netopiera sa bude niesť už v znamení prázdnin a dovoleniek. V Cestovateľskom klube (streda 29. jún o 19. hod.)si zájdete do najzápadnejších častí Francúzska – Normandie a Bretónska. Tieto regióny s bohatou históriou a milými ľuďmi sú rajom pre gurmánov a milovníkov prírodných zázrakov.

Divadelnú sezónu v originálnom divadielku, ktoré nájdete v banskobystrickej mestskej časti Rudlová (pri zvonici, ulica Pod Bánošom 26) ukončí vo štvrtok 30. júna (20. hod.) zábavná show Jozefa Kubánka a ďalších skvelých hostí To, čo vieme, rozpovieme – O špitále. Chýbať nebude ani živá hudba.

Rezervácie vstupeniek: 0907 593 200, 0908 206 929, divadlounetopiera@gmail.com.