Mesiac jún sa bude niesť v znamení premiéry dvoch nových predstavení. Divadlo Štúdio tanca uvedie diela od tanečníkov Jasona Yapa z Malajzie a Diega Álvarez Sanóu z Kostariky.

QUAKE je formát, ktorý poskytuje platformu pre umeleckú tvorbu a prezentáciu originálnych tanečných diel. Tento formát umožňuje tanečníkom a choreografom z Divadla Štúdio tanca rozvíjať svoje kreatívne zručnosti a prinášať nové umelecké projekty publiku.

QUAKE – nové diela z dielne tanečníkov divadla

Mozaika spomienok

Diego Álvarez Sanóu predstaví dielo Little Stories, ktoré prostredníctvom emotívnych fragmentov života skúma povahu našich spomienok. Predstavenie, v ktorom účinkuje celý umelecký súbor Divadla Štúdio tanca, ponúka divákom výnimočný a akrobatický tanečný zážitok.

Na čo nám skutočne záleží?

Jason Yap uvedie Some Bodies Care, tanečnú interaktívnu performance, ktorá skúma význam starostlivosti v našej spoločnosti. Dielo nám pomôže lepšie preskúmať tajomstvá toho, čo skutočne znamená, starať sa.

Podpora kreatívneho rozvoja

„Diego a Jason využili priestor na tvorbu vlastných diel. Sme radi, že tanečníci môžu u nás rozvíjať aj svoje choreografické zručnosti,“ povedal umelecký vedúci divadla Zebastián Méndez Marín.

Divadlo Štúdio tanca neustále podporuje kreatívny rozvoj svojich členov a ponúka platformu pre originálne tanečné diela. Premiéra dvoch jedinečných tanečných predstavení sa uskutoční v sobotu 15. júna o 16.00 h. Bližšie informácie nájdete na webe divadla.