Quantcast

Stredoslovenské osvetové stredisko aj v tomto roku prinesie najzaujímavejšie predstavenia ochotníkov a neprofesionálnych divadelníkov z rôznych slovenských miest.

Ďalší ročník cyklu divadelných predstavení v podaní neprofesionálnych súborov známy ako Divadelný štvrtok, začne už tento týždeň – 20. februára o 18.00 h. Do komornej sály Stredoslovenského osvetového strediska na Dolnej 35 zavíta Divadlo Lemiskáta zo Žiliny.

smrt v ruzovom sos bbŽilinčania sa predstavia s hrou Ľubomíra Feldeka: Smrť v ružovom, ktorá je inšpirovaná životným príbehom a piesňami svetoznámej francúzskej speváčky s nenapodobiteľným hlasom a výrazom – „Vrabčiaka“ Edith Piaf. Speváčkin život bol plný peripetií, ale vďaka jej húževnatosti, talentu a troche šťastia neprišiel svet o veľký zjav a megahviezdu, ktorá si svojimi šansónmi získala srdcia niekoľkých generácií poslucháčov.

V inscenácii sú použité a naživo spievané najznámejšie piesne, ktorých texty prebásnil autor hry. „Pri naštudovaní inscenácie sme sa nesnažili verne kopírovať túto vynikajúcu speváčku,“ tvrdí režisér hry Vlado Mores. „Ani by to nebolo možné, pretože Edith bola jedinečná a neopakovateľná. Naším cieľom bolo skôr, v slede obrazov poprekladaných piesňami, ukázať vnútorný svet umelkyne, jej sny, túžby, radosti, úspechy či tragédie. Sama Edith často opakovala, že všetky jej piesne sú o láske. Láska bola pre ňu najväčšou hodnotou,“ dodáva.

Postavy Edith Piaf sa bravúrne zhostila žilinská speváčka a herečka, učiteľka ZUŠ v Rajci Jelena Horváthová – Tichavská. „Po troch vypredaných a veľmi úspešných predstaveniach môžem skonštatovať, že sa Jelene podarilo vytvoriť veľmi sugestívnu, autentickú a emóciami nabitú dramatickú postavu,“ hodnotí režisér. V komorne ladenom príbehu hrá okrem spomínanej protagonistky aj Valentína Šimková v úlohe Gréckej bábiky a Pavol Klimašovský, ako On.

Predstavenie trvá 90 minút bez prestávky. Vstupné je vo výške 5 € pre dospelých a 3 € pre dôchodcov, študentov a ZŤP. Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť v predpredaji v Stredoslovenskom osvetovom stredisku alebo telefonicky na čísle 048 / 412 52 06.