Práce na parkovacom dome, ktorý sa mal začať stavať už pred rokom pri Mestskom úrade na Námestí slobody, trvale stoja. Dôvodom sú stále prebiehajúce rokovania s financujúcimi bankami.

vavparking - oktober 2013Príčinou zdržania sú podľa spoločnosti VAV invest viaceré nepredvídané prekážky, ale aj úprava stavebného projektu. Pôvodným zámerom investora bolo začať stavbu ešte vo februári, respektíve marci minulého roka a v tomto čase už mal byť parkovací dom otvorený. Zdržal sa ale výber hlavného zhotoviteľa stavby a pôvodné parkovisko sa definitívne oplotilo až v júni, kedy sa začalo so zemnými prácami. V rámci nultej etapy stavby bolo potrebné najskôr preloženie všetkých inžinierskych sietí a tu vznikli nečakané problémy, ktoré oddialili ďalšiu výstavbu.

V súčastnosti prebiehajú rokovania s financujúcimi bankami v projekte VAVPARKING. Po ukončení rokovaní budeme verejnosť informovať,“ vyjadril sa pre BBonline.sk Peter Valach zo spoločnosti VAV invest.

vavparkingBudova parkovacieho domu mala disponovať aj výškovou, 11 podlažnou budovou, proti ktorej sa postavila časť tamojších obyvateľov, podľa ktorých by išlo o prílišné zahusťovanie lokality.  Aj keď neskôr opäť developer zvažoval jej výstavbu, napokon od zámeru upustil. „VAVPARKING nebude mať 11 poschodovú vežu, ale bude  postavený  v zmysle platného stavebného povolenia, teda 5 podlažný,“ dodal Valach.

Pôvodné parkovisko na tomto mieste disponovalo viac než osemdesiatkou parkovacích miest, pričom vyše dvadsať z nich bolo vyhradených pre potreby mestského úradu a mestskej polície. Súčasťou nového komplexu má byť celkom 204 parkovacích miest na štyroch podlažiach, na ktoré sa vodiči dostanú pomocou vnútorných rámp. Predná časť budovy bude vyčlenená pre supermarket, ale aj reštauráciu, kaviareň a ďalšie obchodné priestory. Najvyššia, rohová časť budovy smerom k Námestiu Slobody bude plniť funkciu administratívnej budovy.