V piatok 8. júla odštartuje v poradí 46. ročník Folklórnych slávností pod Poľanou. Detva, ako synonymum „slovenskosti“, sa stane na 3 dni „Mekkou“ pre mnoho ľudí.  Každoročne si cestu do Detvy nájde cez 50 tisíc milovníkov ľudovej hudby, tanca a kultúry. Popri festivaloch vo Východnej, Heľpe, či Terchovej patrí ten v Detve medzi tie NAJ nielen na Slovensku, ale aj v Európe.

Význam podujatia podčiarkuje aj to, že už dlhoročne je program pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky.  Prezident, ústavní činitelia, či osobnosti z kultúry dokonca každoročne zavítajú na festival. Oficiálny začiatok programu 46. ročníka začína v piatok podvečer. Scénický program otvorí veľkolepá uvítacia choreografia domácich celkov z Podpoľania.  Vrcholom sobotného programu, ale zároveň i celého programového bloku, bude vystúpenie jubilujúcej ľudovej hudby Ďatelinka, ktorá je známa po celom Slovensku s domácim FS Detva. Najväčším lákadlom v nedeľu bude určite  program krajanov z Čiech, Srbska, Francúzska a iných krajín. Počas troch dní budete mať možnosť okrem spomínaných programov uvidieť aj 7 ďalších, kde sa predstavia chýrne kolektívy ako FS Marína,  FS Železiar, FS Vranovčan, FS Zemplín, FS Poľana, FS Hrušov, FS Očovan, FS Danaj z Moravy, či mnohé iné skupiny, muzikanti a umelci.

Organizátori pripravili aj množstvo sprievodných podujatí. Výstavy v Podpolianskom múzeu sú zamerané na históriu Detvy vo fotografiách, či ďalšia zameraná na Valaskú kolonizáciu. Kultúrne centrum Andreja Sládkoviča ponúka taktiež mnohé zaujímavé výstavy a sprievodné podujatia.  Atraktívne podujatia sú pripravené aj priamo v areáli amfiteátra, kde bude improvizovaný salaš, škola tanca a hry na ľudové nástroje, či tradičný jarmok ľudových remesiel. Návštevníci majú možnosť nákupov na trhoch, možnosť občerstvenia a zábavy v stravovacom areáli, pre deti sú zábavnou atrakciou kolotoče. V blízkosti festivalu sa nachádza aj kúpalisko, kde sa môžete schladiť.

Využite možnosť zažiť pestrý víkend plný zábavy a umeleckých zážitkov v Detve!