Aj keď to na začiatku nevyzeralo veľmi ružovo, svadobná sezóna sa po uvoľnení opatrení opäť rozbieha. Viacerí snúbenci čakali, ako sa situácia vyvinie, aby vedeli, či majú svadbu odložiť, alebo sa pustiť do organizácie.

Ak aj vás čaká svadba a postupne sa plánujete pustiť do príprav, máme pre vás tipy, ako si zorganizovať vlastnú svadbu a na ktoré detaily sa zamerať.

Zladenie svadobnej výzdoby s priestormi

Ak ste si vybrali priestory, kde sa bude konať vaša svadba, myslite na to, že s priestormi je potrebné zladiť aj svadobnú výzdobu, vrátane kytice, ktorú bude mať nevesta. Ak budete mať svadbu v dreveničke, na vidieku, odporúča sa hlavne lúčna svadobná výzdoba, kde budú hlavnou dominantou lúčne kvety, drevené dekoračné podložky, jutové stuhy, či ľanové obrusy s výšivkami.

Ak máte svadbu v kaštieli, vyberajte si skôr glamour výzdobu.

Vonkajšie posedenie

Pri organizovaní svadby je veľmi dôležité zabezpečiť aj vonkajšie posedenie. Svadba v lete je síce veľmi obľúbená, no máloktorý svadobný hosť vydrží vo vnútri počas celej svadby. Ak ešte nemáte priestory, uprednostňujte také, ktoré vám vedia poskytnúť aj vonkajšie posedenie. Pri dobrom počasí môže byť dokonca aj časť švédskych stolov na vonku a môžete pre hostí zabezpečiť aj obľúbený chladený nápoj z chmeľu.

Záhradné lavičky so záhradnými stolmi dokonale poskytnú útočište tým, ktorí chcú ísť na čerstvý vzduch.

Drevená šípka, fotorekvizity, zábavky pre deti

Ak plánujete svadbu na vidieku, odporúčame vám nachystať si/ vytvoriť si drevenú šípku s nápisom „Svadba“. Je príjemným spestrením a oživením exteriérových priestorov. Malým deťom odporúčame ako darček na stôl dávať sladkosť (čokoládku) alebo napríklad bublifuk. Pri výbere firmy, ktorá vám zabezpečí tlačoviny, si vyberajte takú, ktorá vám vie zabezpečiť aj fotorekvizity.

Nesmú chýbať balóny a deťom odporúčame dať vyrobiť aj svadobné omaľovánky.

Pri tlačovinách nezabudnite dať vyrobiť aj ceduľku na candy bar. Toto miesto bude tým miestom, kde budú všetci hostia povoľovať opasky, avšak malo by byť označené, pokojne aj vtipnými nápismi.

Svadba je pre všetkých nezabudnuteľným dňom a preto nepodceňte prípravu a vezmite si naše rady k srdcu.