Mestský mládežnícky štadión Radvaň-Kráľová bude vo štvrtok 23. marca hostiť ďalšie zápasy najvyššej slovenskej súťaže v malom futbale. V rámci 5. kola skupiny Stred sa môžeme tešiť na derby medzi Banskou Bystricou a Zvolenom.

Bystrický výber čakajú v skupinovej fáze Niké Superligy ešte dve stretnutia. Najbližšie privíta už vo štvrtok 23. marca o 21.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne Radvaň-Kráľová výber Zvolena. Ešte predtým, o 19.45 h, sa Nitra stretne s Martinom. Vstup je zdarma.

„Pozývam všetkých banskobystrických športových fanúšikov do krásneho areálu Mestského mládežníckeho štadióna. Vonku sa nám oteplilo, takže aj večer už je na vzduchu príjemnejšie. Naši chalani sa zatiaľ dokázali súperom herne vyrovnať, ale výsledkovo im to nevychádza. Práve domáce prostredie vďaka podpore z tribún tak môže byť v tomto derby rozhodujúce,“ pozýva Lukáš Berec, predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu a manažér tímu.

Ak chcú Bystričania ešte pomýšľať na postup zo skupiny, potrebujú zvíťaziť. S jediným bodom sa totiž nachádzajú na poslednom, štvrtom mieste tabuľky skupiny Stred. Do play-off postupujú aj dva najlepšie tímy z tretích miest jednotlivých skupín.

„Naše šance na postup do play-off sú síce minimálne, ale pokiaľ je akákoľvek teoretická šanca na postup, určite sa o ňu pobijeme. Očakávame vyrovnaný zápas. Ak sa dokážeme poučiť z chýb z predošlého zápasu so Zvolenom, môžeme bodovať. Rozhodovať bude naša efektivita v zakončení a svedomitosť v obranných situáciách. Pokiaľ budeme hrať tak, ako druhý polčas proti Martinu, prípadne využijeme čo i len polovicu šancí z prvého zápasu so Zvolenom, budeme bodovať. Evidujeme drobné zranenia a choroby niektorých hráčov. Nemalo by to však ovplyvniť ich účasť na zápase a zmeny v súpiske. Filip Sylvestr je jediný, ktorý nenastúpi do zápasu pre pracovné povinnosti,“ hovorí pred štvrtkovým derby Marián Sanitra, tréner banskobystrického výberu.

Tabuľka Niké Superligy – sk. Stred pred 5. kolom

# TÍM
ZÁPASY
VÝHRY
REMÍZY
PREHRY
SKÓRE
+/-
BODY
1 Nitra 4 3 1 0 16:9 +7 10
2 Martin 4 2 2 0 12:4 +8 8
3 Zvolen 4 1 0 3 11:13 -2 3
4 Banská Bystrica 4 0 1 3 4:17 -13 1

Súpiska výberu Banskej Bystrice

Brankári: Jakub Kučera, Pavol Pecho.

Hráči: Patrik Ďurčík, Peter Vajda, Michal Čief, Ján Šimčík, Radoslav Blaško, Adam Cehuľa, Alexander Schütz, Ján Štubian, Maximilián Črep, Filip Samson, Ján Sojka, Ondrej Zeleňanský, Daniel Kohút.