Tak ako vlani, po dvoch víťazstvách cestovala Dukla znova do Ružomberka, kde dosiaľ Banskobystričania v histórii klubu nedokázali zvíťaziť v súťažnom zápase. Nestalo sa tak ani pred rokom, ani teraz. Ďalší sezónny gól Pavla Jurča na to totiž nestačil.

MFK Ružomberok – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 41. Lačný, 75. Almaský – 84. Jurčo. ŽK: 57. Adamovič, 76. Janec – 53. Nosko, 89. Podstavek. Zápas v Ružomberku sledovalo 2 621 divákov.

Zostava MFK Ružomberok: Nikolič – Maslo, Adamovič, Greššák, Janec – Zreľák, Zošák, Nagy (90. Lupták) – Tawamba, Ďubek (90. Serečin) – Lačný (61. Almaský)

Zostava FK Dukla: Rodinger – Teixeira, Podstavek, Nosko, Turňa, Faško,  Brašeň, Považanec (76. Chrien), Ľupták (85. Savič) – Jurčo, Peňaška (80. Šovčík).

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok, Banská Bystrica, 20.11.2012 Defenzíva červeno-bielych síce dokázala dobre eliminovať ambicióznych Ružomberčanov, ale bez gólov sa zápas vyhrať nedá. Slančíka naďalej trápia drobné zdravotné problémy a Peňaška s Jurčom tentokrát mnoho šancí nemali. Čo však nemali hrotoví hráči, v tom ich nahradili spoluhráči. Napriek tlaku Ružomberka preveril v 31. minúte Nikoliča z diaľky Faško a o chvíľu len tesne mimo nasmeroval loptu hlavou Ľupták. Lenže čo sa nepodarilo Dukle, to v 41. minúte zvládli domáci zverenci Jozefa Vukušiča vďaka gólu čerstvého navrátilca Miloša Lačného.

Do druhého polčasu síce vstúpili aktívne oba celky, ale o niečo aktívnejšie ich defenzívy, ktoré dovolili prvú gólovú šancu až v 75. minúte. A to gól aj padol, a znova za Rodingerov chrbát. Po jeho vyrazení lopty totiž zblízka nemal problém zakončiť Mário Almaský. V 84. minúte sa síce v treťom zápase v rade podarilo štvrtý gól v sezóne streliť Pavlovi Jurčovi, lenže napriek záverečnému tlaku Dukly, sa už výsledok nezmenil.

Banskobystričania o týždeň, v nedeľu 4. augusta o 19.30, privítajú na Štiavničkách Žilinu.